DPL vs Firma ZK Grzybowice

DPL
1 - 2
Firma ZK Grzybowice

Jeśli naprzeciw siebie staje lider i czerwona latarnia ligi można bez problemów wskazać faworyta do zwycięstwa, jednak jak się okazało jeden z kandydatów do mistrzostwa nie miał z beniaminkiem łatwej przeprawy. Firma ZK Grzybowice zgodnie z przewidywaniami rozpoczęła od ataków i w piątej minucie wyszła na prowadzenie, gdy Bartosz Borowiec wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych rywali. Ten sam zawodnik niedługo później podwyższył na 2:0, tym razem pod składnej akcji zespołu i wydawało się, że faworyt nie będzie miał problemów ze zdobywaniem kolejnych goli. DPL nie złożył jednak broni, po kilka minutach zdobył kontaktowego gola i choć była to ostatnia bramka tego spotkania, to emocji w nim nie brakowało do ostatnich minut. Beniaminek starał się doprowadzić do remisu, choć to Firma ZK Grzybowice po wyprowadzanych kontrach była bliższa podwyższenia prowadzenie, aniżeli jej rywal strzelania gola na wagę jednego punktu. Ostatecznie, lider tabeli wygrał po raz piąty w sezonie, a po drugi raz z rzędu różnicą jednego gola, a już w następnie kolejce czeka go niezwykle trudne spotkanie z Lokalem Nieruchomości. DPL powalczy o pierwsze punkty w sezonie w pojedynku dwóch mistrzów 1 Lig z wiosny, przeciwko DBGeodezji.