Pro Novum vs Vattenfall IT

Pro Novum
13 - 2
Vattenfall IT

Trzy porażki z rzędu sprawiły, że na ostatniej prostej sezonu Pro Novum straciło szansę na awans, ale mimo to gracze tej ekipy zakończyli wiosenne zmagania z przytupem. Początek meczu nie zwiastował jednak aż takiego pewnego zwycięstwa faworyta, lecz sprawę nieco ułatwili mu rywale, strzelając dwie samobójcze bramki, które otworzyły wynik. Do przerwy Pro Novum prowadził 4:1 i również w drugiej odsłonie Vattenfall zdobył jedną bramkę autorstwa Macieja Pukasa. Ostatni kwadrans spotkania to prawdziwy popis strzelecki wyżej notowanej ekipy, która w piętnaście minut strzeliła 9 goli. Niebywałej wręcz sztuki dokonał Mikołaj Krysiak, bowiem w drugiej połowie zaliczył on aż osiem asyst, a sam był autorem dziewiątego trafienia. Gracz ten w cały meczu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i dziewięciokrotnie zaliczał kluczowe podania. Jeśli w ostatnim kolejce nie zdarzy się nic niespodziewanego to Mikołaj Krysiak sięgnie po podwójną koronę – strzelców i asyst. Nagrody indywidualne będą zatem małym pocieszeniem za brak medalu, ale już teraz można powiedzieć, że Pro Novum będzie jednym z głównych faworytów do awansu w przyszłym sezonie.