ProPoint Gliwice vs Silvan Logistics

ProPoint Gliwice
4 - 3
Silvan Logistics

Porażka z STC sprawiła, że ProPoint stracił szansę na awans, jednak gracze tego zespołu nie zamierzali odpuszczać swojego ostatniego meczu w sezonie i przeciwko walczącemu o mistrzostwo 2 Ligi C SIlvan Logistics zagrali na 100 % swoich możliwości. Do przerwy wynik był remisowy 1:1, podobnie jak w spotkaniu Gliwiczan z STC, jednak w drugiej połowie wyciągnęli oni wnioski z dopiero co przegranego boju i tym razem to oni zaatakowali zaraz po wznowieniu gry, a efektem ofensywy na bramkę rywala były dwa zdobyte gole w przeciągu jednej minuty. Świadomi uciekającej szansy gracze SIlvan ruszyli do odrabiania strat i udało im się doprowadzić do remisu, który jednak nie mógł być dla nich satysfakcjonującym rezultatem. Musiała liczyć się tylko wygrana, jednak to ProPoint zadał w końcówce meczu decydujący cios. Po końcowym gwizdku arbitra największą radość można było usłyszeć w szerach GEFCO Polska i STC, bowiem to właśnie te drużyny są w tym momencie najbliżej awansu jeden szczebel rozgrywkowy wyżej. ProPoint zakończył sezon wygraną, która była już jednak tylko na pocieszenie po uprzedniej porażce i przy okazji zepchnęła Silvan Logistics z podium. „Pudło” nadal jest w zasięgu graczu tej ekipy, jednak nie są już oni zależni tylko od siebie.