Efekt vs Upojeni Multitap

Efekt
4 - 2
Upojeni Multitap

Obie drużyny wydawały się być na fali, co tylko dodawało smaczku temu i tak ciekawie zapowiadającemu się spotkaniu. Efekt w swoim poprzednim meczu pokonał Impact Production, czym zgłosił akces do walki o pierwsze miejsce w tabeli, z kolei Upojeni Multitap jako pierwsi w sezonie znaleźli sposób na DPL, ogrywając lidera aż 4:0. Jak się jednak okazało, inny kandydat do awansu okazał się zbyt silny, choć i on nie miał łatwiej przeprawy. Dość powiedzieć, że to Upojeni wyszli na prowadzenie po 7 minutach gry i utrzymali minimalną przewagę do końca pierwszej połowy. Efekt jeszcze przed przerwą miał kilka dobrych okazji by doprowadzić do remisu, ale graczom tego zespołu brakowało skuteczności pod bramką rywala. To co jednak nie udało się w pierwszej, powiodło się w drugiej połowie meczu. Efekt zdobył trzy gole w przeciągu czterech minut i był to kluczowy moment spotkania, a podkreślić należy przede wszystkim niezwykle efektowne trafienie Krzysztofa Mzyka z rzutu wolnego. Upojeni j w końcówce strzelili kontaktowego gola, ale rywale jeszcze zdołali opowiedzieć, dzięki czemu uniknęli nerwówki w ostatnich sekundach. Dzięki tej wygranej Efekt awansował już na drugą lokatę, mając tylko trzy punkty mniej od DPL, a także jeden mecz do rozegrania więcej niż lider.