Lokal Nieruchomości vs Biała Gruba

Lokal Nieruchomości
1 - 2
Biała Gruba

Zespół Białej Gruby przystąpił do tego spotkania z nadzieją na kontynuację serii czterech zwycięstw. Każde, nawet najmniejsze potknięcie mogło oznaczać zmniejszenie szans na mistrzostwo najwyższej klasy rozgrywkowej Silesian Business League. Drużyna przeciwna w postaci Lokalu Nieruchomości potrzebowała punktów niczym tlenu, bowiem bez nich utrzymanie się w PowerPartners Ekstraklasie byłoby znacznie cięższym zadaniem. Od pierwszego gwizdka zawodnicy Białej Gruby atakowali bramkę rywala, jednak było to niemal niemożliwe, ponieważ szyki defensywne Lokalu Nieruchomości wyglądały naprawdę solidnie. Taki stan rzeczy przełożył się na bezbramkowy remis po 20 minutach gry. Druga odsłona była znacznie bardziej ofensywna w wykonaniu obu ekip. Zawodnicy obu stron stwarzali sobie mnóstwo sytuacji podbramkowych, brakowało jednak szczęścia, a także golkiperzy stawali na wysokości zadania. Wynik został jednak otwarty w 34 minucie i było 1:0 dla Białej Gruby. Przeciwnicy strzelili gola wyrównującego kilkadziesiąt sekund później i przystąpili do bronienia wyniku. Jednak w ostateczności to faworyt znalazł drogę do siatki po raz drugi, co ustaliło ostateczny wynik spotkania.