Smart Gym
0 - 0
Castorama Katowice

Smart Gym

Mecz został zweryfikowany jako walkower ze względu na wykluczenie drużyny Castorama Katowice z rozgrywek.

Zespół Castoramy Katowice, podrażniony porażką z BGH Polska, zmierzył się z ostatnią drużyną 1 ligi B, ekipą Smart Gym. Przedstawiciele siłowni okupowali ostatnią pozycję w tabeli z minusowym dorobkiem punktowym, co było skutkiem serii walkowerów. Dlatego też ciężko było określić, z jakim nastawieniem zagrają zawodnicy tej drużyny i czy uda im się wywalczyć pierwszą zdobycz w postaci punktów. Lepszego początku nie mogli sobie wyobrazić. Po trzech minutach było już 2:0. Smart Gym idealnie wszedł w to spotkanie, gracze szanowali piłkę, powoli ją rozgrywając na własnej połowie, co zmuszało przeciwników do przesunięcia się do przodu, a co za tym idzie, osłabienia szyków defensywnych. W drugiej odsłonie zawodnicy Castoramy rzucili się do odrabiania strat. W 29 minucie padło trafienie kontaktowe, a dwie minuty później był już remis. To ich jednak nie satysfakcjonowało, ponieważ nie przestawali grać ofensywnie, odsłaniając nieco tyły, co dwukrotnie w ciągu kilkudziesięciu sekund wykorzystał Smart Gym. Pod koniec spotkania obie drużyny strzeliły jeszcze po jednej bramce, co dało zwycięstwo przedstawicielom siłowni z wynikiem 5:3.