Efekt vs DPL

Efekt
5 - 7
DPL

Spotkanie obu zespołów zapowiadało się niezwykle ciekawie bowiem jedni i drudzy wymieniani są w gronie kandydatów do awansu i ich pierwsze mecze potwierdziły te aspiracje. Czwartkowa potyczka stała na wysokim poziomie,  choć wynik może wskazywać na wyrównany bój, to trzeba przyznać, że wygrana DPL była w pełni zasłużona. To właśnie ten zespół od pierwszych minut nadawał ton grze, a błyszczał zwłaszcza Piotr Lubos, którego śmiało poznać nazwać architektem zwycięstwa drużyny. Można tylko domniemywać co by było, gdyby Efekt wykorzystał rzut karny przy wyniku 1:2, bowiem zamiast doprowadzić do wyrównania, stracił on w niecałe 10 minut aż pięć goli z rzędu i nawet skuteczna końcówka w jego wykonaniu nie pozwoliła na udany pościg za rywalem. Ozdobą spotkania było niezwykle efektowne trafienie Sebastiana Mola, który zaskoczył bramkarza strzałem z własnej połowy boiska. DPL po bardzo dobrej grze pokonał wymagającego przeciwnika i pokazał, że zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami może wiosną być jednym z rozdających karty w stawce drużyn 1 Ligi A.