DPL vs CC Maksimum Katowice

DPL
14 - 4
CC Maksimum Katowice

Zespół DPL wygraną z Grupą Zarmen w pierwszym meczu dał wyraźny znak, że tęskni za PowerPartners Ekstraklasą. O ile poniedziałkowy występ można było porównać do próby dodzwonienia się do byłej dziewczyny, to w takim razie ten mecz był niczym piękna serenada pod oknem lubej, wykonana przez najlepszego skrzypka na świecie, pokaz fajerwerków oraz bukiet, składający się z niezliczonej liczby kwiatów. Wracając już na boisko, czternaście bramek drużyny DPL było już jak najbardziej policzalne, jednak wciąż niewiarygodne. Oglądając zaangażowanie oraz pasję zawodników tej ekipy można było odnieść wrażenie, że podczas jesiennego pożegnania z PowerPartners Ekstraklasą zabrali ze sobą jeden z najnowszych silników od kolegów z BWM Sikora I i wszczepili go sobie w organizmy. O ile Maksimum Katowice zawzięcie walczył z rywalem (po wymianie ciosów na początku spotkania prowadził 3:2), to na resztę spotkania nie starczyło im paliwa. Ich ostatnią bramkę widziano w 24 minucie, reszta była już tylko pokazem strzeleckim przeciwników, którzy momentami sprawiali wrażenie, jakby byli zawodnikami Liverpool FC, a przy linii stał sam Jurgen Klopp, krzycząc i zachęcając ich do „Gegenpressingu”. Końcówka spotkania zdecydowanie to uwidoczniła (4 bramki DPL w ciągu 3 minut). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 14:4.