Grupa Zarmen — Porsche Silesia

Grupa Zarmen
3 - 7
Porsche Silesia

W bezpośrednim starciu o awans w 1 Lidze A mierzyły się ze sobą Grupa Zarmen i Porsche Silesia. Zapowiadało się zacięte emocjonujące spotkanie i nie zawiedliśmy się. Od początku obie ekipy ruszyły do ataku, a już w 2. minucie grający na niebiesko zawodnicy Zarmen wyszli na prowadzenie. Ich szczęście nie trwało długo, bo 60 sekund później znów był remis. Następne kilkanaście minut to ostra walka o supremacje w środku pola, ale żadna z drużyn nie mogła w tym aspekcie gry definitywnie zwyciężyć. W 18. minucie Porsche wyszło na prowadzenie i od tego momentu zawodnicy tego zespołu starali bardziej się szanować piłkę, by nie stracić gola. Trochę jednak się przeliczyli, gdyż w ostatniej akcji pierwszej połowy Grupie Zarmen udało się wyrównać. Po świetnej pierwszej odsłonie oczekiwaliśmy równie wielkich emocji w drugiej. W 30. minucie prowadzenie Porsche dał Sławomir Jarczyk, który fenomenalnym rajdem minął 3 rywali i wpakował piłkę do siatki. Chwilę później po koronkowej akcji zespołowej ten sam zawodnik podwyższył na 2:4. Gola, ale do własnej bramki, strzelił zawodnik „Żółtych”, Patryk Górski, a tempo meczu trochę osłabło. „Niebiescy” byli pozbawieni amunicji i choć starali się grać pressingiem nic dobrego z tego się nie urodziło, gdyż Porsche wyprowadzało skuteczne kontry, by wygrać to jakże ważne spotkanie różnicą 4 bramek.