Firma ZK Grzybowice wicemistrzem Ekstraklasy, Novichem z awansem do elity

Ekstraklasa

Ekstraklasa

W jednym meczu Ekstraklasy, jakiego byliśmy świadkiem w minionym tygodniu Firma ZK Grzybowice zremisowała z Auroland, dzięki czemu obroniła drugą lokatę i zdobyła kolejny tytuł wicemistrzowski do kolekcji.

Auroland vs Firma ZK Grzybowice

1:1

Ostatnie spotkanie w ramach Ekstraklasy w sezonie Wiosna 2022 nie było przysłowiowym meczem o pietruszkę. Stawką tego starcia był tytuł wicemistrzowski, ale w lepszej sytuacji byli gracze Firmy ZK Grzybowice, którym wystarczał remis do obrony drugiej lokaty. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w czwartej serii gier i wówczas górą byli zawodnicy z Grzybowic, który wygrali tamto spotkanie 6:3. Tym razem goli było nieco mniej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynkiem, choć nieco bliżsi otworzenia wyniku byli gracze Aurolandu, którzy ostemplowali słupek bramki rywala. Po przerwie to Firma ZK Grzybowice wyszła na prowadzenie, jednak cieszyła się z niego bardzo krótko – tylko trzy minuty. W ostatniej fazie meczu jedni i drudzy mieli swoje okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, jednak w kliku sytuacjach piłka mijała słupek z niewłaściwej strony. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów, a remis sprawił, że za plecami Netology status quo został zachowany.

1 liga

W najciekawszym meczu ostatniej serii gier KeyWords Studios pokonało Cooler Club, dzięki czemu zapewniło sobie trzecie miejsce na koniec sezonu. Tym samym na niewiele zdało się zwycięstwo Tenneco z PKF, bowiem Gliwiczanie, choć zdobyli tyle samo punktów co brązowi medaliści, to jedank wobec przegranego bezpośredniego starcia zajęli lokatę poza podium. Wiecemistrzostwo i awans do Ekstraklasy przypieczętował Novichem, który okazał się lepszy od ArchiDoc, z kolei świężo koronowany mistrz - PwC SDC pewnie ograł Hirschogel.  Politechnika Śląska poradziła sobie z BMZ, a w pojedynku Honeywell z OTCF padł grad goli, który dał tym pierwszym jedyne zwycięstwo wiosną.

BMZ Poland vs Politechnika Śląska

3:6

Mecze BMZ Poland z Politechniką Śląska można już chyba powoli nazywać klasykami Sportowej Ligi Firm, bowiem obie drużyny mają za sporą całkiem długą historię pojedynków. W ostatnich bezpośrednich meczach lepiej wiodło się tym drugim, jednak w tabeli obecnego sezonu to formalni gospodarze tego spotkania zajmowali wyższe miejsce i bez względu na końcowy wynik tego starcia, było już pewne, że zakończą sezon na wyższej lokacie. Ta potyczka nie mogła lepiej rozpocząć się dla graczy Politechniki Śląskiej, którzy już w pierwszej akcji meczu objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Damian Terlecki. Ten sam zawodnik również trafił do siatki w końcowej fazie pierwszej połowy, a obie bramki rozdzielił efektowny gol Damiana Babiocha dla BMZ Poland. Kapitalnie rozpoczęła się druga część gry – od wymiany ciosów z obu stron, jedni i drudzy na zmianę strzelali kolejne gole, ale to gracze Politechniki Śląskiej byli nieco skuteczniejsi i w efekcie sięgnęli po pełną pulę. Obie drużyny zakończyły wiosenne rozgrywki sąsiadując ze sobą w tabeli, jednak to zawodnicy BMZ Poland mogą cieszyć się z lokaty w górnej części stawki.

ArchiDoc vs Novichem

1:8

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy ArchiDoc a Novichem, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Zawodnicy Novichem przed ostatnią serią gier sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, zajmowali pozycję wicelidera tabeli, mając na koncie 24 punkty. Przed tygodniem goście pokonali ekipę Hirschvogel 10:3, co było dla nich ósmą wygraną z bieżących rozgrywkach. Natomiast gospodarze po 10 kolejkach sezonu, mieli w dorobku 9 “oczek”. W swoim poprzednim pojedynku gracze ArchiDoc, ulegli zespołowi Tenneco Gliwice 4:8, większość bramek zdobywając w drugiej części meczu. Rywalizacja rozpoczęła się od lepszej gry zespołu gości. W początkowej fazie spotkania, zawodnicy Novichem przejęli kontrolę nad środkową strefą boiska, posyłając stamtąd prostopadłe piłki do napastników. Goście otworzyli wynik tego starcia w 5 minucie, a na listę strzelców wpisał się Denis Przybyła. Po tym trafieniu zawodnicy Novichem kontynuowali swoją dobrą grę, przed przerwą jeszcze dwukrotnie pokonując bramkarza rywali, po golach które zdobywali Denis Duda oraz Denis Przybyła. Po zmianie stron obraz meczu znacząco się nie zmienił. Na murawie nadal dominowali goście, którzy sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Choć w końcówce rywalizacji piłkarze ArchiDoc, stworzyli sobie kilka dogodnych okazji strzałowych, zdołali wykorzystać tylko jedną z nich. W 40 minucie honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Daniel Długosz, ostatecznie ustalając wynik na 1:8. Dzięki tej wygranej zespół Novichem, zakończył sezon wiosenny z tytułem wicemistrzowskim 1 Ligi SLF.

Hirschvogel vs PwC SDC

0:11

PwC SDC już tydzień temu zapewniło sobie mistrzowski tytuł w 1 Lidze i nawet ewentualna wpadka w ostatniej kolejce nie mogła zmienić hierarchii w czubie tabeli na zapleczu elity. Potknięcia jednak nie było. Lider stawki udowodnił, że mistrzostwo trafiło w odpowiednie ręce i efektownie zakończył sezon. Początek spotkania był dość wyrównany, ale odkąd PwC SDC wyszło na prowadzenie w 12 minucie, przejąło kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Jeszcze przed przerwą gracze w czerwonych trykotach dołożyli dwa trafienia, w drugiej części gry systematycznie powiększali przewagę. Graczom Hirschvogel przy tak dysponowanym rywalu, nie udało się zdobyć choćby honorowej bramki. PwC SDC rzadko strzela dużo goli i wygrywa wysoko, ale na zakończenie sezonu graczej tej drużyny po raz pierwszy w trakcie wiosennych rozgrywek zdobyli dwucyfrową liczbę bramek. Nie zmienia to jednak faktu, że świeżo upieczeni mistrzowie na tytuł zasłużyli, a przez całe zmagania stracili punkty tylko raz – w trzeciej kolejce, po czym zanotowali zwycięską passę, która zaprowadziła ich po złote medale.

Honeywell vs OTCF

15:7

Sytuacja losowa sprawiła, że ten mecz został rozegrany wyjątkowo na krytym boisku, co miało wpływ na liczbę sytuacji bramkowych i goli. Tak wiele trafień nie oglądaliśmy w żadnym spotkaniu obecnego sezonu. Bramki zaczęły sypać się jak z rękawa od pierwszych minut,ale choć to OTCF otworzyło wynik, to jednak Honeywell szybko odpowiedział i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu. Jeszcze po kwadransie gry można było zastanawiać się kto okaże się lepszy, bowiem rezultat pozostawał “na styku”. Końcówka pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do graczy w czarnych koszulkach, którzy schodzili na przerwę z pięciobramkową przewagą. W drugiej połowie gracze OTCF trafili czterokrotnie, ale rywale ponownie byli skuteczniejsi i ostatecznie Honeywell wygrał 15:7,odnosząc na finiszu rozgrywek pierwsze zwycięstwo wiosną.

PKF vs Tenneco Gliwice

3:9

W zdecydowanie lepszej sytuacji przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy PKF a Tenneco Gliwice, znajdowali się gracze rozstawieni w roli gości. Piłkarze z Gliwic przed ostatnią kolejką sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, zajmowali 4 pozycję w stawce, mając w dorobku 7 zwycięstw. W ubiegły poniedziałek goście pokonali drużynę ArchiDoc 8:4, większość goli tracąc w drugiej odsłonie meczu. Natomiast gospodarze przed tą serią gier, znajdowali się w dolnych rejonach tabeli, mając na koncie 9 punktów. Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać piłkę dokładnymi podaniami, nie prowokując groźnych strat pod własnym polem karnym. Jako pierwsi do siatki rywali w tym meczu trafili gospodarze. W 6 minucie Rafał Święs zdobył gola dla PKF, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jednakże po kilku kolejnych akcjach, goście zdołali doprowadzić do wyrównania. W 13 minucie Rafał Nowak zaliczył trafienie dla ekipy Tenneco Gliwice, doprowadzając do remisu 1:1. Lecz ostatnie słowo przed przerwą ponownie należało do gospodarzy, którzy tuż przed końcem pierwszej odsłony wyszli na prowadzenie 2:1. Jednak po zmianie stron, to piłkarze z Gliwic przejęli inicjatywę na placu gry. W 23 minucie na 2:2 wyrównał Denis Kinder i ten gol otworzył worek z bramkami po stronie ekipy Tenneco. W drugiej połowie goście trafili do siatki przeciwników jeszcze siedmiokrotnie, całkowicie dominując nad rywalami w końcowych fragmentach spotkania. Ostatecznie drużyna Tenneco Gliwice pokonała PKF 9:3, kończąc wiosenne zmagania tuż poza ligowym podium.

Keywords Studios vs Cooler Club

3:1

Spotkanie pomiędzy Keywords Studios a Cooler Club, zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed ostatnią serią gier sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, nadal walczyły o zajęcie lokaty na najniższym stopniu ligowego podium. Obie ekipy przed rozpoczęciem tego meczu, miały na swoich kontach po 21 punktów. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem zwyciężyli w pojedynku z drużyną Politechniki Śląskiej, wygrywając w rozmiarach 6:2. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, rywalizowali z zespołem Honeywell. Zawodnicy Cooler Club wygrali wówczas 13:7, co było ich siódmym zwycięstwem w obecnej rundzie. Konfrontacja rozpoczęła się od bardzo dobrej i szybkiej gry obu ekip. Zarówno piłkarze Keywords Studios jak i goście, starali się konstruować swoje kolejne akcje małą liczbą podań, w błyskawiczny sposób przenosząc ciężar gry pod bramkę przeciwników. Pierwszy gol w tym meczu padł w 8 minucie, a z trafienia cieszył się zawodnik Cooler Club – Robert Dang. Jednak gospodarze zdołali wyrównać już kilka chwil później. Po dograniu w pole karne przez zespół Keywords Studios, piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował gracz gości i w 13 minucie mieliśmy remis 1:1. Po tym trafieniu gospodarze poszli za ciosem. Już 60 sekund później Jaime Sanchez zdobył gola na 2:1, a w kolejnej akcji Diego Avila podwyższył prowadzenie dla ekipy Keywords Studios. Jednak tuż przed przerwą, po urazie jednego z piłkarzy Cooler Club, spotkanie zostało przedwcześnie zakończone, a jego ostateczny rezultat zatrzymał się na wyniku 3:1. Dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu, gospodarze ostatecznie zakończyli sezon wiosenny 1 Ligi na 3 miejscu w tabeli.