Podsumowanie 8. tygodnia!

244

W ósmym tygodniu zmagań w rozgrywkach koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, byliśmy świadkami trzech konfrontacji. W czwartkowy wieczór jako pierwsi na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli gracze Adwokatów oraz Future Processing. Po meczu rozgrywanym w dobrym tempie, ostatecznie górą okazali się goście, którzy zwyciężyli w stosunku 40-25. W drugim spotkaniu oglądaliśmy natomiast rywalizację pomiędzy ekipami Heraeus oraz ING Tech Poland. Po dość jednostronnym meczu, komplet punktów padł łupem zawodników ING, którzy wygrali 63-22. W ostatniej wieczornej rywalizacji naprzeciw siebie stanęły drużyny Baltic Rail oraz Nexteer Automotive. Po meczu pełnym zdecydowanej gry i zwrotów akcji, ostatecznie zwyciężyła ekipa gości, pokonując rywali 50-44. Po tej serii gier liderem Ekstraklasy pozostał zespół Future Processing, który obecnie ma na swoim koncie 13 punktów.

Adwokaci - Future Processing

25:40

W pierwszym czwartkowym spotkaniu rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokatów oraz Future Processing. Faworytem do zwycięstwa w tym pojedynku, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Koszykarze Future Processing jak dotąd wygrali pięć konfrontacji, dzięki czemu znajdowali się na pozycji lidera tabeli. Przed tygodniem goście pokonali ekipę Nexteer Automotive 68-29, wygrywając wszystkie cztery kwarty. Natomiast goście zdołali odnieść dotychczas dwa zwycięstwa w sezonie zimowym. W swoim ostatnim spotkaniu, Adwokaci musieli uznać wyższość zespołu ING Tech Poland, minimalnie ulegając swoim rywalom w stosunku 29-31, tracąc decydujące punkty w ostatniej akcji meczu. Rywalizacja rozpoczęła się od dobrej postawy obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać szczelnie w obronie, rzadko dopuszczając przeciwników we własne pole 3 sekund. Jednak w końcowej fazie pierwszej kwarty, to koszykarze Future Processing osiągnęli minimalną przewagę wygrywając 9-6. W drugich 10 minutach obraz na parkiecie się nie zmienił. Gra nadal była wyrównana, a gracze obu zespołów, chętniej próbowali rzutów z za łuku. Spotkanie rozgrywane było w dość szybkim tempie, a piłka dynamicznie krążyła pomiędzy kolejnymi zawodnikami. Druga odsłona zakończyła się zwycięstwem ekipy Adwokatów 9-7. Jednak po zmianie stron, to gracze występujący w ciemnych strojach, przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania. Koszykarze Future z minuty na minutę zaczęli powiększać swoje prowadzenie, świetnie operując piłką po obwodzie. Goście wygrali trzecią kwartę aż 13-0, odskakując rywalom na znaczną odległość punktową. W ostatnim rozdaniu, po lepszej do gry wrócili Adwokaci, jednak nie byli już w stanie zniwelować starty z przedostatniej kwarty. Ostatecznie gospodarze ulegli Future Processing 25-40, notując piątą porażkę w rundzie zimowej.

Heraeus - ING Tech Poland

22:63

Faworytem do zwycięstwa w spotkaniu pomiędzy Heraeus a ING Tech Poland, przed rozpoczęciem rywalizacji, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Koszykarze ING Tech Poland bardzo dobrze poczynają sobie w sezonie zimowym Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zajmując pozycję wicelidera tabeli. Zawodnicy gości wygrywali w bieżącej rundzie czterokrotnie, przed tygodniem pokonując ekipę Adwokatów 31-29. Natomiast gospodarze to jak na razie jedyny zespół, który w obecnych rozgrywkach nie odniósł zwycięstwa. Gracze Heraeus pomimo zaangażowania i walki, przegrali wszystkie swoje konfrontacje, co zepchnęło ich na ostatnią pozycję w lidze. W poprzednim meczu zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach, ulegli drużynie Baltic Rail 42-64, przez dłuższy okres spotkania, dorównując swoim rywalom. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi zawodników gości, którzy od pierwszych chwil rywalizacji, zdominowali grę na parkiecie katowickiego Spodka. Koszykarze grający w tym meczu w czarnych strojach, często gościli w polu 3 sekund rywali, rozbijając obronę przeciwników. Gracze ING wygrali pierwszą kwartę aż 18-2, prezentując szybkie tempo gry. W drugich 10 minutach, nadal trwał napór drużyny gości. Choć zawodnicy Heraeus starali się odpowiadać swoim oponentom groźnymi akcjami, byli bardzo nieskuteczni pod ich koszem. W efekcie gospodarze przegrali drugą kwartę 5-15, tracąc coraz większy dystans punktowy do przeciwników. Po zmianie stron obraz gry nieco się wyrównał, a do głosu częściej zaczęli dochodzić zawodnicy Heraeus. W trzeciej kwarcie oglądaliśmy najmniej celnych rzutów, co było spowodowane dobrą grą w obronie obu ekip. Jednak w ostatniej części meczu, na parkiecie ponownie kontrolę przejęli goście, którzy stopniowo powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie ING Tech Poland wygrało czwartą kwartę 22-8, a cały mecz 63-22, notując swoje piąte zwycięstwo w sezonie zimowym.

Baltic Rail - Nexteer Automotive

44:50

W ostatnim czwartkowym spotkaniu w ramach rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegły zespoły Baltic Rail oraz Nexteer Automotive. Przed rozpoczęciem rywalizacji, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku, gdyż obie drużyny zajmowały sąsiednie lokaty w tabeli. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim starciu rywalizowali z ekipą Heraeus. Koszykarze Baltic Rail wygrali tamto spotkanie 64-42, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w rundzie zimowej. Natomiast goście przed tygodniem, mierzyli się z zespołem Future Processing. Zawodnicy Nexteer Automotive musieli w tamtym meczu uznać wyższość przeciwników, przegrywając w rozmiarach 29-68. Spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry koszykarzy, występujących w białych strojach. Gracze gości dobrze operowali piłką po obwodzie, wyprowadzając swoich partnerów na dogodne pozycje rzutowe. Zawodnicy Nexteer prezentowali również skuteczną gę w defensywie, co przyniosło im zwycięstwo w pierwszej kwarcie 18-9. W drugich 10 minutach, obraz gry na parkiecie nie uległ zmianie. Zawodnicy Baltic Rail próbując szybkich ataków, nadziewali się na kontry rywali, przez co tracili coraz większy dystans punktowy do przeciwników. Gospodarze mieli trudności z przedostaniem się w pole 3 sekund rywali, przez co przegrali drugie rozdanie 9-17. Jednak na początku drugiej połowy meczu, to gracze występujący w biało-niebieskich strojach zaczęli przeważać na boisku. Gospodarze wygrali trzecią kwartę 15-8, odrabiając część strat. Ostatnia faza spotkania także padła łupem koszykarzy Baltic Rail, którzy do ostatnich sekund meczu, próbowali gonić wynik rywalizacji. Jednak goście grali na tyle odpowiedzialnie w defensywie, że nie pozwolili już wyrwać sobie przewagi, wypracowanej we wcześniejszych fragmentach meczu. Ostatecznie Baltic Rail uległ Nexteer Automotive 44-50, ponosząc swoją trzecią porażkę w bieżących rozgrywkach.