Sportowa Liga Firm - Silesia Koszykówka

Podsumowanie 3. tygodnia!

179

Relacje tekstowe

W 3 tygodniu zmagań w koszykarskiej Ekstraklasie Sportowej Ligi Firm, byliśmy świadkami dwóch pojedynków. W pierwszym czwartkowym meczu, na parkiet hali katowickiego Spodka wyszli gracze STATSCORE oraz Future Processing. W tym spotkaniu zwycięstwo wywalczyli koszykarze gości, którzy przed rozpoczęciem tej rywalizacji stawiani byli w roli faworyta. W drugiem meczu w rozgrywkach SLF powitaliśmy debiutantów z BT Lexicon. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, stanęli przed trudnym zadaniem rywalizacji przeciwko rozpędzonej drużynie Adwokatów. Mecz zakończył się rezultatem 26-59, który pozwolił gościom na objęcie pozycji lidera Ekstraklasy.

STATSCORE - Future Processing

24:70

W pierwszym spotkaniu 3 tygodnia rozgrywek koszykarskich Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły STATSCORE oraz Future Processing. Faworytem tego pojedynku byli koszykarze rozstawieni w roli gości. Przed tygodniem zawodnicy Future Processing w swoim debiucie, pokonali Nexteer Automotive 51-47, po dobrej i skutecznej grze. Natomiast gospodarze w swoim pierwszym spotkaniu musieli uznać wyższość rywali z ING Tech Poland, ulegając swoim rywalom 19-49. Mecz rozpoczął się od dominacji zespołu gości. Koszykarze Future Processing bardzo dobrze bronili dostępu do swojego kosza, szybko przerywając akcje rywali. Zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach dobrze rozgrywali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali, co w pierwszej kwarcie przyniosło wynik 2-18. W drugich 10 minutach rywalizacji nieco lepiej zaczęli prezentować się zawodnicy gospodarzy, poprawiając swoją skuteczność rzutową. Jednak goście ponownie byli skuteczniejsi, wygrywając drugą kwartę z przewagą 9 punktów. W drugiej połowie spotkania obraz gry znacząco się nie zmienił. Koszykarze Future Processing nadal dominowali na parkiecie, popisując się dokładnością w szybkich akcjach podkoszowych. Choć w ostatniej kwarcie STATSCORE poprawił swoją skuteczność, nie był w stanie nawiązać równej walki z dobrze dysponowanymi graczami gości. Ostatecznie gospodarze ulegli Future Processing 24-70, ponosząc  drugą porażkę w tym sezonie.

BT Lexicon - Adwokaci

26:59

Spotkanie pomiędzy zespołami BT Lexicon a Adwokaci, przed jego rozpoczęciem stało pod znakiem niewiadomej. Koszykarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, tym meczem debiutowali na parkiecie koszykarskiej Ekstraklasy, rozgrywanej w ramach Sportowej Ligi Firm. Natomiast zespół gości przystępował do tej rywalizacji z dwoma zwycięstwami, odniesionymi w poprzednich spotkaniach. Przed tygodniem Adwokaci po zaciętym i wyrównanym meczu pokonali ING Tech Poland 40-34. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęła ekipa gości, która już od pierwszych minut rywalizacji przejęła kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Adwokaci wymieniali dokładne podania, starając się w szybki sposób przedostawać w obszar ograniczony przeciwników. Taka gra przyniosła im w pierwszej kwarcie 18 punktów, przy zaledwie 4 punktach rywali. Druga kwarta nie przyniosła znaczących zmian w obrazie gry. Koszykarze BT Lexicon starali się wypracowywać pozycje rzutowe, jednak ich próby bardzo często były niecelne, co przełożyło się na zaledwie jeden rzut, który zmieścił się w obręczy. W drugiej połowie swoją skuteczność zaczęli odbudowywać natomiast goście, co w 3 kwarcie przyniosło im 16 punktów. Ostatnie 10 minut było najbardziej wyrównanym fragmentem gry, w którym gospodarze zdobyli aż 14 punktów, przy 15 “oczkach” przeciwników. Ostatecznie jednak BT Lexicon uległ Adwokatom 26-59. Dzięki tej wygranej goście zajęli pozycję lidera koszykarskiej Ekstraklasy.