Adwokaci
55 - 60

Adwokaci208151255Przegrana
PwC SDC926141160Zwycięstwo

W drugim wieczornym pojedynku, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokatów oraz PwC SDC. Faworytami do zgarnięcia kompletu punktów w tym spotkaniu, wydawali się być gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy PwC SDC w rundzie jesiennej utrzymywali równą formę, co sprawiło że znaleźli się na pozycji wicelidera tabeli. Przed tygodniem goście nie rozegrali jednak swojego starcia z zespołem Nexteer Automotive, gdyż ten mecz został zweryfikowany jako walkower. Natomiast gospodarze przystępowali to tej konfrontacji, z 4 miejsca w stawce. W swoim poprzednim spotkaniu, Adwokaci musieli uznać wyższość drużyny Future Processing, ulegając rywalom w rozmiarach 35-65. Rywalizacja rozpoczęła się jednak, od zdecydowanej przewagi graczy gospodarzy. Adwokaci od pierwszych minut gry na parkiecie, narzucili przeciwnikom swoje warunki gry, co chwila goszcząc w ich polu 3 sekund. Koszykarze występujący w zielonych strojach, zdominowali rywali w pierwszej kwarcie meczu, wygrywając to rozdanie 20-9. Jednak drugie 10 minut, przyniosło całkowity obrót boiskowych spraw. W kolejnej kwarcie inicjatywę na placu gry przejęli gracze PwC SDC, którzy z nawiązką odrobili straty z początku spotkania. Goście wygrali tę fazę meczu 26-8, w całym pojedynku obejmując prowadzenie różnicą 7 punktów. Po zmianie stron rywalizacja ponownie się wyrównała, a gracze obu ekip, zaczęli częściej decydować się na rzuty z za łuku. W 3 kwarcie która zakończyła się rezultatem 15-14, żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie znaczącej przewagi, co zapowiadało ekscytującą końcówkę spotkania. W ostatniej fazie meczu, ponownie oglądaliśmy bardzo wyrównane widowisko. Gdy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna dogrywka, koszykarze PwC SDC szczelną grą w defensywie, zapewnili sobie wygraną w ostatnich chwilach rywalizacji. Ostatecznie po niezwykle zaciętej konfrontacji, Adwokaci ulegli PwC SDC 55-60.