45 - 65
Future Processing

Heraeus91771245Przegrana
Future Processing1713171865Zwycięstwo

W pierwszym spotkaniu 9 serii gier, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Heraeus oraz Future Processing. Faworytami do zwycięstwa w tym meczu, przed rozpoczęciem gry na boisku, byli gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy Future Processing wygrali dotychczas wszystkie swoje konfrontacje, prowadząc tym samym w tabeli z kompletem punktów. Przed tygodniem goście pokonali ekipę Adwokatów 65-35, odnosząc przy tym zwycięstwo we wszystkich 4 kwartach. Natomiast gospodarze zanotowali w rundzie jesiennej cztery zwycięstwa. W swoim poprzednim starciu koszykarze Heraeus, zwyciężyli z drużyną BT Lexicon 46-32, utrzymując trzecią lokatę w stawce. Rywalizacja rozpoczęła się, od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się wymieniać dużą liczbę podań po obwodzie, wypracowując partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Jednak wraz z upływem czasu pierwszej kwarty, przewagę na parkiecie zaczęli przejmować zawodnicy Future Processing, którzy ostatecznie wygrali to rozdanie 17-9. Na początku drugich 10 minut pojedynku, do szybkiego odrabiania strat zabrali się gracze Heraeus. Koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, znacząco poprawili swoją skuteczność rzutową, wygrywając tę fazę spotkania 17-13. Po zmianie stron do dokładnej gry z początku spotkania, wrócili jednak goście, którzy w trzeciej kwarcie wraz z każdą kolejną akcją, odbudowywali swoje prowadzenie. Zawodnicy występujący w ciemnych strojach, poprawili także swoją postawę w defensywie, kończąc zmagania w tym rozdaniu, wynikiem 17-7 na swoją korzyść. W ostatniej kwarcie do pogoni za rezultatem, rzucili się gracze Heraeus, którzy pomimo wielu sił zostawionych na parkiecie, nie byli już w stanie odwrócić losów meczu. Ostatnia faza gry padła łupem koszykarzy gości, którzy wygrali w rozmiarach 18-12. Ostatecznie gracze Future Processing pokonali Heraeus 65-45, zapewniając sobie tym samym mistrzowski tytuł w sezonie jesiennym SLF.