32 - 46
Heraeus

BT Lexicon788932Przegrana
Heraeus92161046Zwycięstwo

W drugim meczu ósmej serii gier, sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły BT Lexicon oraz Heraeus. Przed tygodniem obie ekipy nie rozegrały swoich ligowych spotkań, z powodu walkowerów. Faworytami do wygranej w tym pojedynku, wydawali się być gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy Heraeus przed tym starciem, zajmowali w tabeli miejsce na najniższym stopniu podium, mając na koncie 4 wygrane. Natomiast gospodarze znajdowali się dwie pozycje niżej, tracąc do swoich rywali 1 punkt. Gracze BT Lexicon zanotowali jednak dotąd, dwie porażki więcej od przeciwników. Rywalizacja rozpoczęła się, od dość wyrównanej postawy obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać szczelnie w defensywie, nie pozwalając przeciwnikom na wypracowanie dogodnych pozycji rzutowych. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty, nieznaczną przewagę na parkiecie osiągnęli goście, którzy wygrali te fazę spotkania 9-7. W drugich 10 minutach, przewaga graczy występujących w pomarańczowych strojach, zaczęła zarysowywać się coraz wyraźniej. Koszykarze Heraeus znacząco poprawili skuteczność w ofensywie, wygrywając to rozdanie aż 21-8. Choć zawodnicy gospodarzy starali się nawiązać równą walkę z rywalami, byli bardzo nieskuteczni w rzutach z ich pola 3 sekund. Po zmianie stron konfrontacja ponownie się wyrównała, a koszykarze występujący w szarych strojach, z każdą kolejną akcją dążyli do odrabiania strat. Gracze BT Lexicon wprawdzie wygrali trzecią kwartę 8-6, jednak nadal było to zbyt mało, aby zniwelować dystans punktowy do przeciwników. W ostatniej fazie spotkania pomimo wysiłków i zaangażowania, gospodarze nie zdołali odwrócić losów meczu. Czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 9-10 na korzyść gości i ostatecznie to zawodnicy Heraeus cieszyli się z wygranej 46-32