Results

Team1234SumaWynik
Future Processing1911152065Zwycięstwo
Adwokaci42111835Przegrana

W pierwszym czwartkowym starciu koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Future Processing oraz Adwokaci. Faworytem do zgarnięcia kompletu punktów w tym meczu, przed rozpoczęciem rywalizacji na boisku, wydawali się gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Zawodnicy Future Processing w sezonie jesiennym, wygrali dotychczas wszystkie swoje spotkania, przed tygodniem pokonując ekipę PwC SDC 57-56. Natomiast goście w bieżącej rundzie wygrali 4 konfrontacje, obecnie plasując się na czwartej pozycji w tabeli. W poprzedniej serii gier, Adwokaci nie rozegrali swojego meczu przeciwko drużynie BT Lexicon, nie stawiając się na tę konfrontację. Rywalizacja rozpoczęła się, od dużo lepszej postawy zawodników gospodarzy. Koszykarze Future Processing w pierwszych minutach spotkania, przejęli inicjatywę na placu gry, dominując nad przeciwnikami. Gracze występujący w ciemnych strojach, świetnie wymieniali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund przeciwników. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 19-4, wypracowując spory kapitał na resztę meczu. W drugich 10 minutach, obraz gry nie uległ zmianie. Na parkiecie nadal dominowali zawodnicy Future Processing, choć skuteczność ich akcji w ofensywie nieco zmalała. Pomimo tego gospodarze wygrali to rozdanie 11-2, praktycznie przesądzając losy spotkania. Po zmianie stron, swoją grę znacząco poprawili Adwokaci, jednak nadal było to zbyt mało, aby nawiązać równą walkę z rywalami. Goście rzucili w trzeciej kwarcie 11 punktów, jedynie optycznie poprawiając całkowity wynik. Ostatnia faza tej rywalizacji, była natomiast najbardziej otwarta i wyrównana. Koszykarze obu ekip zagrali w niej bardzo ofensywnie, co ostatecznie przyniosło wynik 20-18. Pomimo walki, Adwokaci musieli w tym meczu uznać wyższość przeciwników, ulegając im aż 35-65. Dzięki tej wygranej, gracze Future Processing pozostali liderami tabeli SLF.