56 - 47
Adwokaci

Heraeus2011141156Zwycięstwo
Adwokaci141581047Przegrana

W jedynym czwartkowym starciu, w ramach rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegły zespoły Heraeus oraz Adwokaci. Przed tą kolejką, obie ekipy zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, dlatego to spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Przed tygodniem zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, podejmowali drużynę PwC SDC. Gracze Heraeus, musieli wówczas uznać wyższość przeciwników, po zaciętym boju ulegając im 44-55. Natomiast goście w ubiegły czwartek nie rozgrywali meczu, gdyż ich pojedynek przeciwko Nexteer Automotive, został zweryfikowany jak walkower. Mecz rozpoczął się, od szybkiej i wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się przeprowadzać dokładne akcje, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Jednak w końcówce pierwszej kwarty, inicjatywę na placu gry zaczęli przejmować koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, którzy ostatecznie wygrali to rozdanie 20-14. W drugich 10 minutach, obraz spotkania znacząco się nie zmienił. Oba zespoły nadal prowadziły wyrównane starcie, lecz to Adwokaci byli tym razem, skuteczniejsi pod koszem rywali. Goście wygrali drugą kwartę 15-11, zbliżając się do przeciwników na odległość zaledwie dwóch punktów. Po zmianie stron, do dobrej gry z początku meczu wrócili gospodarze. Zawodnicy Heraeus, zaczęli grać dużo agresywniej w obronie, uniemożliwiając rywalom swobodne rozgrywanie piłki po obwodzie. Gospodarze wygrali tę fazę spotkania 14-8, wypracowując sobie w miarę bezpieczną przewagę. W ostatniej kwarcie, do śmielszych ataków ruszyli koszykarze występujący w zielonych strojach, chcący powalczyć o korzystny rezultat. Adwokaci aż do końcowej syreny, walczyli o odwrócenie losów meczu, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników, ulegając im 47-56. Dzięki tej wygranej, gospodarze wyprzedzili ekipę Adwokatów w ligowej tabeli.