21 - 61
Future Processing

BT Lexicon429621Przegrana
Future Processing1214112461Zwycięstwo

W pierwszym czwartkowym spotkaniu, w ramach rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy BT Lexicon oraz Future Processing. Faworytem do wygranej w tym starciu, przed rozpoczęciem gry na boisku, byli gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy Future Processing, w sezonie jesiennym prezentują równą formę, wygrywając kolejne mecze. Przed tygodniem, goście pokonali ekipę Heraeus 40-31, budując swoją przewagę na przestrzeni całego spotkania. Natomiast gospodarze w poprzednim meczu, zgarnęli komplet punktów nie wychodząc na parkiet. Było to spowodowane, uznaniem ich pojedynku z drużyną Nexteer Automotive za walkower. Rywalizacja rozpoczęła się, od zdecydowanej przewagi koszykarzy, występujących w ciemnych strojach. Gracze Future Processing, od pierwszych chwil gry na boisku, wykazywali przewagę taktyczną nad rywalami, już w pierwszej kwarcie budując sobie sporą przewagę. Goście wygrali to rozdanie 12-4, szczelnie zabezpieczając drogę, w swoje pole 3 sekund. W drugich 10 minutach, obraz gry się nie zmienił. Swoją przewagę nadal powiększali gracze Future Processing, skutecznie wykańczając niemalże każdą swoją akcję. Choć zawodnicy BT Lexicon, próbowali nawiązać walkę z przeciwnikami, nie potrafili znaleźć odpowiedniego rytmu swoich kolejnych akcji w ofensywie. Gospodarze przegrali drugą kwartę 2-14, mając w już w tym momencie, niewielkie szanse na końcowy sukces w meczu. Jednak po zmianie stron, sytuacja na parkiecie nieco się wyrównała. Koszykarze występujący w szarych strojach, znacząco poprawili skuteczność rzutową, przegrywając tę fazę gry, zaledwie dwoma punktami. Ostatnia kwarta spotkania, ponownie należała jednak do gości, którzy wygrali ją aż 24-6. Ostatecznie BT Lexicon uległ Future Processing w rozmiarach 21-61, ponosząc czwartą porażkę w bieżącym sezonie.