40 - 38
BT Lexicon

Heraeus8717840Zwycięstwo
BT Lexicon91091038Przegrana

W ostatnim czwartkowym meczu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz BT Lexicon. To spotkanie było niezwykle ważne dla obu ekip, gdyż nie odniosły one jeszcze żadnej wygranej, w bieżących rozgrywkach. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem, nie rozegrali swojego planowego meczu z zespołem Nexteer Automotive, przez co stracili szansę na komplet punktów. Natomiast goście w poprzednim starciu, podejmowali ekipę Adwokatów. Zawodnicy BT Lexicon, musieli wówczas uznać wyższość rywali, ulegając im w rozmiarach 25-41. Konfrontacja rozpoczęła się, od bardzo wyrównanej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać szczelnie w obronie, nie dopuszczając zbyt często rywali, we własne pole 3 sekund. Mecz od samego początku, toczony był w niezłym tempie, a po pierwszych 10 minutach, minimalnie prowadzili koszykarze BT Lexicon 9-8. W drugiej kwarcie, obraz gry na parkiecie, znacząco się nie zmienił. Nadal żadna z drużyn, nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi, marnując sporą ilość sytuacji pod koszem przeciwnika. Drugie rozdanie, ponownie wygrali gracze występujący w szarych strojach, tym razem 10-7. Po zmianie stron, do odważniejszych ataków ruszyli zawodnicy Heraeus. Koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, przejęli inicjatywę na parkiecie, z nawiązką odrabiając straty punktowe. Gospodarze wygrali trzecią kwartę 17-9, wychodząc po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie. W ostatniej części rywalizacji, gra ponownie stała się bardzo wyrównana, a wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. Ostatecznie jednak to koszykarze Heraeus, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając całe zawody 40-38. Dla gospodarzy było to tym samym, pierwsze zwycięstwo w sezonie jesiennym.