Nexteer Automotive

TeamSumaWynik
PwC SDC20Zwycięstwo
Nexteer Automotive0Przegrana

Przed rozpoczęciem spotkania, pomiędzy PwC SDC a Nexteer Automotive, trudno było jednoznacznie wskazać, faworyta do zwycięstwa w tym pojedynku. Choć koszykarze rozstawieni w roli gości, przystępowali do tego meczu z pozycji lidera tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, szans nie można było dobierać, dobrze radzącej sobie ekipie PwC SDC. Gracze Nexteer Automotive, przed tygodniem nie wychodząc na boisko, zgarnęli komplet punktów. Było to związane, z zakwalifikowaniem ich meczu przeciwko drużynie Heraeus, jako walkowera. Natomiast gospodarze w ubiegły czwartek, podejmowali zespół Future Processing. Koszykarze PwC SDC, minimalnie ulegli wówczas przeciwnikom 34-36, przegrywając pierwszy mecz w sezonie jesiennym. Spotkanie rozpoczęło się jednak, od dominacji zawodników gości. Gracze występujący w białych strojach, w pierwszej kwarcie konfrontacji, popisywali się znakomitą skutecznością, raz za razem goszcząc w polu 3 sekund przeciwników. Koszykarze Nexteer Automotive, wygrali pierwszą fazę gry aż 19-9, już na wstępie wypracowując sobie przewagę punktową. Jednak drugie 10 minut, całkowicie odmieniło obraz meczu. Obie ekipy większą uwagę skupiły na defensywie, a w akcjach podkoszowych raziły nieskutecznością. Drugą kwartę zaledwie 6-2, wygrali zawodnicy PwC SDC, odrabiając część strat. Po zmianie stron, gra obu zespołów wróciła jednak na właściwe tory, a swoją pogoń za wynikiem, kontynuowali gospodarze. Koszykarze PwC SDC, wygrali trzecią fazę spotkania 14-11, tracąc już tylko 3 „oczka” do rywali. Jednak w czwartej, najbardziej ofensywnej kwarcie, to zawodnicy Nexteer Automotive, ponownie weszli na znakomity poziom skuteczności z początku meczu, wygrywając to rozdanie 19-15. Ostatecznie gracze PwC SDC, ulegli Nexteer Automotive 44-51, ponosząc drugą porażkę z rzędu.