37 - 56
Future Processing

Adwokaci8881337Przegrana
Future Processing169151656Zwycięstwo

W pierwszym starciu 3 serii gier, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Future Processing. Obie ekipy przed tygodniem, wygrały swoje konfrontacje, dlatego to spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim meczu podejmowali drużynę BT Lexicon. Adwokaci zwyciężyli wówczas 41-25, wygrywając przy tym wszystkie 4 kwarty. Natomiast goście w ubiegłym tygodniu, rywalizowali z zespołem PwC SDC. Koszykarze Future Processing po zaciętym boju, ostatecznie pokonali rywali 36-34, co było ich pierwszą wygraną w sezonie jesiennym. Spotkanie rozpoczęło się, od bardziej zdecydowanej gry drużyny gości. Gracze występujący w ciemnych strojach, starali się przeprowadzać swoje akcje w szybkim tempie, wypracowując swoim partnerom dogodne pozycje rzutowe. Koszykarze Future Processing, po bezkompromisowej postawie w pierwszej kwarcie, prowadzili z Adwokatami 16-8. W drugich 10 minutach, mecz nadal toczony był w dobrym tempie. Choć Adwokaci poprawili swoją grę w defensywie, nie pomogło im to, w wygraniu drugiego rozdania. Gospodarze przegrali tę fazę meczu, choć tym razem różnicą zaledwie jednego punktu 8-9. Jednak po zmianie stron, do swojej optymalnej gry z początku spotkania, wrócili goście. Gracze Future Processing, ponownie przejęli inicjatywę na parkiecie, sukcesywnie powiększając swoją przewagę punktową. Goście wygrali trzecią kwartę 15-8, praktycznie przesądzając już losy meczu. W ostatniej fazie spotkania, koszykarze występujący w zielonych strojach, walczyli jednak o jak najlepszy rezultat. Adwokaci w ostatniej kwarcie, rzucili 13 punktów, jednak nie nawiązali już kontaktu punktowego z rywalem. Ostatecznie Adwokaci ulegli Future Processing 37-56, ponosząc pierwszą porażkę w bieżących rozgrywkach.