Future Processing
36 - 34

Future Processing10881036Zwycięstwo
PwC SDC65111234Przegrana

W pierwszym spotkaniu drugiej serii gier, sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Future Processing oraz PwC SDC. Przed rozpoczęciem gry w tym meczu, trudno było jednoznacznie wskazać, faworyta tego pojedynku. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem wprawdzie przegrali swoje starcie z ekipą Nexteer Automotive 47-54, lecz dopiero po dogrywce. Natomiast goście w ubiegły czwartek, pokonali zespół BT Lexicon 44-19, stając się tym samym pierwszym liderem tabeli. Mecz rozpoczął się, od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, prezentowali się pewnie w defensywie, nie dopuszczając zbyt często rywali, we własne pole 3 sekund. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty, lekką przewagę osiągnęli jednak koszykarze Future Processing, którzy wygrali to rozdanie 10-6. W drugich 10 minutach, obraz meczu na parkiecie nie uległ zmianie. Obie ekipy nadal trzymały solidną grę obronną, próbując w szybki sposób przechodzić z defensywy do ataku. Druga kwarta ponownie zakończyła się wygraną gospodarzy, tym razem 8-5, dzięki czemu gracze występujący w ciemnych strojach, powiększyli swoje prowadzenie. Jednak po zmianie stron, do odważniejszych ataków przystąpili gracze PwC SDC. Goście w trzeciej kwarcie, wyraźnie starali się ożywić swoje akcje ofensywne, aby jak najszybciej odrobić straty punktowe, z pierwszej połowy spotkania. Zawodnicy PwC wygrali tę fazę meczu 11-8, zbliżając się z wynikiem do przeciwników. W ostatniej kwarcie spotkania, gra ponownie była bardzo wyrównana, a goście z każdą kolejną akcją, dążyli do odwrócenia stanu punktowego. Choć koszykarze PwC, wygrali 4 kwartę 12-10, nie zdołali zniwelować całej starty do rywali. Ostatecznie Future Processing pokonał PwC SDC 36-34, odnosząc swoją pierwszą wygraną w sezonie jesiennym.