49 - 67
Baltic Rail

Adwokaci17914949Przegrana
Baltic Rail1816132067Zwycięstwo

W drugim wtorkowym meczu, na parkiet hali katowickiego Spodka wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Baltic Rail. Przed tym pojedynkiem obie ekipy zajmowały w tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm sąsiednie miejsca, dlatego to spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim starciu, rywalizowali z zespołem Heraeus. Adwokaci pokonali wówczas przeciwników w stosunku 56-42, wygrywając trzecią konfrontację w sezonie. Natomiast goście w ostatnim meczu, mierzyli siły z drużyną Future Processing. Gracze Baltic Rail ulegli w tamtym spotkaniu swoim rywalom w rozmiarach 43-56, co było dla nich czwartą porażką w bieżącej rundzie. Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, grali pewnie w ataku, często goszcząc w polu trzech sekund rywali. Pierwsza kwarta toczona była w bardzo szybkim tempie i ostatecznie zakończyła się minimalnym zwycięstwem Baltic Rail 18-17. Jednak w drugich 10 minutach gry, wraz z upływem czasu, coraz większą przewagę na parkiecie zaczęli wykazywać goście. Zawodnicy w błękitnych strojach poprawili grę w obronie, wygrywając drugie rozdanie 16-9. Po zmianie stron do swojej optymalnej dyspozycji powrócili Adwokaci, którzy zaczęli regularnie punktować. Gracze występujący w zielonych strojach, wygrali trzecią kwartę 14-13, jednak wciąż musieli odrabiać straty do przeciwników. Natomiast ostatnia faza meczu należała już zdecydowanie do koszykarzy Baltic Rail, którzy stopniowo powiększali swoje prowadzenie. Goście w końcówce spotkania bardzo płynnie rozgrywali kolejne akcje, ostatecznie pokonując zespół Adwokatów 67-49. Dla graczy Baltic Rail, była to czwarta wygrana w obecnych rozgrywkach.