60 - 38
Heraeus

Nexteer Automotive177251160Zwycięstwo
Heraeus41214838Przegrana

W pierwszym spotkaniu, po długiej przerwie w rozgrywkach koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Nexteer Automotive oraz Heraeus. Faworytem do zwycięstwa w tym meczu, przed rozpoczęciem rywalizacji, byli gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Zawodnicy Nexteer Automotive wygrali w bieżącym sezonie cztery konfrontacje, co dawało im trzecią lokatę w tabeli. W poprzednim starciu gospodarze ulegli jednak ekipie ING Tech Poland w stosunku 25-58. Natomiast goście do tej pory, nie wyszli zwycięsko z żadnego dotychczas rozegranego spotkania. W swoim ostatnim pojedynku koszykarze Heraeus, musieli uznać wyższość Adwokatów, przegrywając 42-56. Mecz rozpoczął się od zdecydowanie lepszej gry zawodników Nexteer Automotive. Gospodarze w pierwszych minutach, byli dużo skuteczniejsi pod koszem przeciwników, równocześnie zabezpieczając swoją strefę podkoszową. Pomimo starań zawodnicy Heraeus, w pierwszej kwarcie zdołali zdobyć jedynie 4 punkty, przegrywając początkowe rozdanie 4-17. Jednak w drugich 10 minutach to zawodnicy w pomarańczowych strojach, zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat, mądrze rozgrywając piłkę po obwodzie. Goście wygrali drugą kwartę 12-7, przy zmianie stron dając sobie nadzieję, na lepszą druga połowę spotkania. Jednak na początku trzeciej fazy gry, ponownie inicjatywę na parkiecie przejęli koszykarze Nexteer, raz za razem kończąc swoje akcje z pola trzech sekund rywali. Zawodnicy występujący w białych strojach, wygrali tę kwartę aż 25-14, w całym meczu wypracowując sobie sporą przewagę punktową. W ostatniej części rywalizacji, wyniki nie uległ już gwałtownym zmianom i ostatecznie to gospodarze pokonali zespół Heraeus 60-38. Dla zawodników Nexteer Automotive, była to piąta wygrana w obecnych rozgrywkach.