56 - 42
Heraeus

Adwokaci911241256Zwycięstwo
Heraeus161311242Przegrana

Spotkanie pomiędzy Adwokatami a Heraeus, zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed tą serią gier koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zajmowały dwie ostatnie lokaty w tabeli. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa oraz pięć porażek. Przed tygodniem Adwokaci ulegli ekipie Future Processing 25-40, przez większą cześć spotkania dorównując w grze przeciwnikom. Natomiast goście to jak na razie, najsłabsza drużyna w stawce. Koszykarze Heraeus nie wygrali dotychczas żadnego meczu, co sprawiło że na dłużej zadomowili się, na ostatniej pozycji w lidze. W swoim poprzednim starciu goście musieli uznać wyższość zespołu ING Tech Poland, przegrywając w rozmiarach 22-63. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się dokładnie rozgrywać swoje kolejne akcje, szybko wymieniając podania po obwodzie. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty, zawodnicy Heraeus zaczęli osiągać przewagę na parkiecie, co przełożyło się na ich wygraną 16-9. W drugich 10 minutach, sytuacja na boisku ponownie powróciła do stanu z początku spotkania. Obie drużyny starały się grać szczelnie w defensywie, nie dopuszczając zbyt często przeciwników we własne pole 3 sekund. Drugie rozdanie ponownie wygrali gracze występujący w pomarańczowych strojach, tym razem 13-11. Jednak po zmianie stron do zdecydowanej ofensywy ruszyli Adwokaci. Gospodarze zaczęli grać dużo bardziej agresywnie, co przełożyło się na szybsze odbiory piłki z ich strony. Zawodnicy występujący w zielonych trykotach, wygrali trzecią kwartę 24-11, z nawiązką odrabiając straty do rywali. W ostatniej fazie rywalizacji gospodarze zdominowali swoich rywali, pozwalając im na zdobycie zaledwie dwóch punktów. Ostatecznie Adwokaci pokonali drużynę Heraeus 56-42, wygrywając swój trzeci mecz w rundzie zimowej.