44 - 50
Nexteer Automotive

Baltic Rail99151144Przegrana
Nexteer Automotive18178750Zwycięstwo

W ostatnim czwartkowym spotkaniu w ramach rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegły zespoły Baltic Rail oraz Nexteer Automotive. Przed rozpoczęciem rywalizacji, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku, gdyż obie drużyny zajmowały sąsiednie lokaty w tabeli. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim starciu rywalizowali z ekipą Heraeus. Koszykarze Baltic Rail wygrali tamto spotkanie 64-42, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w rundzie zimowej. Natomiast goście przed tygodniem, mierzyli się z zespołem Future Processing. Zawodnicy Nexteer Automotive musieli w tamtym meczu uznać wyższość przeciwników, przegrywając w rozmiarach 29-68. Spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry koszykarzy, występujących w białych strojach. Gracze gości dobrze operowali piłką po obwodzie, wyprowadzając swoich partnerów na dogodne pozycje rzutowe. Zawodnicy Nexteer prezentowali również skuteczną gę w defensywie, co przyniosło im zwycięstwo w pierwszej kwarcie 18-9. W drugich 10 minutach, obraz gry na parkiecie nie uległ zmianie. Zawodnicy Baltic Rail próbując szybkich ataków, nadziewali się na kontry rywali, przez co tracili coraz większy dystans punktowy do przeciwników. Gospodarze mieli trudności z przedostaniem się w pole 3 sekund rywali, przez co przegrali drugie rozdanie 9-17. Jednak na początku drugiej połowy meczu, to gracze występujący w biało-niebieskich strojach zaczęli przeważać na boisku. Gospodarze wygrali trzecią kwartę 15-8, odrabiając część strat. Ostatnia faza spotkania także padła łupem koszykarzy Baltic Rail, którzy do ostatnich sekund meczu, próbowali gonić wynik rywalizacji. Jednak goście grali na tyle odpowiedzialnie w defensywie, że nie pozwolili już wyrwać sobie przewagi, wypracowanej we wcześniejszych fragmentach meczu. Ostatecznie Baltic Rail uległ Nexteer Automotive 44-50, ponosząc swoją trzecią porażkę w bieżących rozgrywkach.