Results

Team1234SumaWynik
Future Processing1710182368Zwycięstwo
Nexteer Automotive1185529Przegrana

W drugim spotkaniu 7 tygodnia rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali Stadionu Śląskiego wybiegli zawodnicy Future Processing oraz Nexteer Automotive. Oba zespoły w poprzednim tygodniu zmagań, wygrały swoje pojedynki, dlatego miały nadzieję na podtrzymanie dobrej passy. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegły wtorek rywalizowali z ekipą ING Tech Poland. Gracze Future Processing, po wyrównanym do ostatnich sekund pojedynku, pokonali swoich rywali 37-35, odnosząc swoją czwartą wygraną w rundzie zimowej. Natomiast goście w swoim poprzednim starciu, mierzyli się z drużyną Adwokatów. Koszykarze Nexteer Automotive wygrali tamto starciu w stosunku 45-25, osiągając wysoką przewagę w drugiej połowie meczu. W pierwszej tegorocznej konfrontacji pomiędzy Future Processing a Nexteer Automotive, górą byli zawodnicy występujący w ciemnych strojach, którzy pokonali przeciwników 71-59. Spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry gospodarzy, którzy od pierwszych minut rywalizacji, narzucili szybkie tempo gry. Zawodnicy Future błyskawicznie rozgrywali swoje kolejne akcje, dobrze operując piłką po obwodzie. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 17-11. W drugich 10 minutach grę w defensywie poprawili goście, którzy starali się nie dopuszczać zbyt często rywali, we własne pole 3 sekund. Gracze Nexteer dążyli do odrabiania strat punktowych, jednak drugą kwartę przegrali 8-10. Jednak po przerwie do zdecydowanej ofensywy ruszyli gospodarze, którzy zdominowali na parkiecie swoich przeciwników. Zawodnicy Future niemal każdą akcję kończyli punktami, co przełożyło się na ich zwycięstwo w trzeciej odsłonie 18-5. Ostatnia kwarta również należała do gospodarzy, którzy kontynuowali swoją ofensywną grę. Choć goście starali się nawiązać walkę z przeciwnikami, nie byli już w stanie odrobić tak dużej straty punktowej. Ostatecznie Future Processing pokonał Nexteer Automotive 68-29, odnosząc swoje 5 zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.