29 - 31
ING Tech Poland

Adwokaci857929Przegrana
ING Tech Poland4861331Zwycięstwo

W pierwszym środowym spotkaniu w ramach rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokatów oraz ING Tech Poland. Przed tygodniem obie ekipy przegrały swoje starcia, dlatego ten mecz był doskonałą okazją do rehabilitacji. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim pojedynku, rywalizowali z drużyną Nexteer Automotive. Adwokaci przegrali tamto spotkanie w stosunku 25-45, co było ich trzecią porażką w sezonie zimowym. Natomiast goście w ubiegły wtorek, mierzyli się z zespołem Future Processing. Gracze ING ponieśli w tamtym starciu porażkę różnicą zaledwie dwóch punktów 35-37, walcząc o wygraną do ostatnich sekund meczu. W pierwszym starciu pomiędzy Adwokatami a koszykarzami ING, górą byli zawodnicy występujący w zielonych strojach, którzy wygrali 49-41, tocząc z rywalami zacięty pojedynek. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać bardzo szczelnie w defensywie, nie dopuszczając zbyt często rywali we własne pole 3 sekund. Pierwsza kwarta nie przyniosła wielu akcji punktowych i ostatecznie zakończyła się rezultatem 8-4. Drugie 20 minut nie odmieniło obrazu spotkania. Gra zespołów nadal w dużej mierze opierała się na obronie dostępu do własnego kosza, a rzuty obu drużyn często omijały obręcz. Druga kwarta zakończyła się tym razem minimalną przewagą „Pomarańczowych”, którzy wygrali 8-5. Po zmianie stron nadal oglądaliśmy defensywną rywalizację, z niewielką ilością rzucanych punktów. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a koszykarze nie potrafili odskoczyć rywalom na większy dystans punktowy. Ożywienie w grze nastąpiło jednak w 4 kwarcie rywalizacji. Obie ekipy zaczęły częściej próbować rzutów dystansowych, a kolejne akcje nabierały coraz szybszego tempa. Gdy przy stanie 29-29 wydawało się, że nieunikniona będzie dogrywka, w ostatniej akcji spotkania, zawodnicy ING Tech Poland wraz z końcową syreną oddali rzut, który zapewnił im tryumf w tym meczu. Tym samym Adwokaci ulegli ING Tech Poland 29-31, ponosząc swoją 4 porażkę w bieżącej rundzie.