27 - 45
ING Tech Poland

Baltic Rail686727Przegrana
ING Tech Poland126121545Zwycięstwo

W drugim czwartkowym spotkaniu, naprzeciw siebie stanęły zespoły Baltic Rail oraz ING Tech Poland. Obie ekipy przed tygodniem wygrywały swoje mecze, dlatego ten pojedynek zapowiadał się wyjątkowo emocjonująco. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim starciu, pokonali drużynę Future Processing w stosunku 48-43, kluczowe punkty zdobywając w ostatniej kwarcie meczu. Natomiast goście w poprzedni czwartek, rywalizowali z zespołem Nexteer Automotive. Koszykarze ING Tech Poland, po pasjonującym i wyrównanym do ostatnich sekund spotkaniu, pokonali swoich rywali różnicą zaledwie jednego punktu 47-46. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów, choć w miarę rozwoju sytuacji na parkiecie w pierwszej kwarcie meczu, to koszykarze ING zaczęli przejmować inicjatywę. Goście starali się grać bardzo szczelnie w defensywie, wyprowadzając groźne kontrataki. „Pomarańczowi” wygrali pierwszą odsłonę meczu 12-6, neutralizując ofensywne poczynania przeciwników. W drugich 10 minutach gospodarze starali się odrabiać straty do konkurentów. Gracze Baltic Rail dobrze rozgrywali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Zawodnicy w biało-niebieskich strojach wygrali drugą kwartę 8-6, neutralizując część strat punktowych. Jednak po zmianie stron, do gry z początku spotkania, wrócili koszykarze ING Tech Poland, którzy ponownie powiększyli swoją przewagę nad przeciwnikami. Goście pewnie poczynali sobie w ataku, agresywnie atakując każdą piłkę. Ostatnia część spotkania również należała do zawodników w pomarańczowych strojach, którzy nie pozwolili już sobie odebrać, wypracowanej wcześniej przewagi. Choć koszykarze gospodarzy starali się szybko i z determinacją rozgrywać kolejne akcje, zbyt często byli nieskuteczni pod koszem przeciwników. Ostatecznie Baltic Rail uległ ING Tech Poland 27-45, przegrywając drugą konfrontacje w sezonie zimowym.