36 - 71
Adwokaci

Heraeus7911936Przegrana
Adwokaci2816101771Zwycięstwo

W pierwszym spotkaniu 4 tygodnia rozgrywek zimowych koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz Adwokaci. Obie ekipy przed tygodniem przegrały swoje spotkania, dlatego ten mecz był dla nich doskonałą okazją do rehabilitacji. Zawodnicy rozstawieni w tej konfrontacji w roli gospodarzy, w swoim poprzednim pojedynku ulegli drużynie Nexteer Automotive 32-60. Natomiast goście w ubiegły czwartek, po meczu pełnym zwrotów akcji, musieli uznać wyższość zespołu Baltic Rail, minimalnie przegrywając 41-43. Spotkanie rozpoczęło się od dużo lepszej gry Adwokatów, którzy od pierwszych minut spotkania, narzucili rywalom swoje warunki gry. Gracze występujący w zielonych strojach szybko operowali piłką po obwodzie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund przeciwników. Choć gospodarze również starali się zawiązywać składne akcje, byli nieskuteczni pod koszem rywali. Pierwsza kwarta zakończyła się zatem wynikiem 7-28 na korzyść gości. Drugie 10 minut nie przyniosło znaczących zmian w grze. Na parkiecie nadal dominowali Adwokaci, kontrolując przebieg rywalizacji. Na początku drugiej połowy spotkania, koszykarze Heraeus zaczęli grać agresywniej w obronie, co przyniosło im na dużo mniejsze straty punktowe. Zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach, dobrze pilnowali swoich przeciwników, nie pozwalając im na wiele akcji podkoszowych. Gospodarze wygrali 3 kwartę 11-10, cały czas tracąc sporo punktów do rywali. Jednak ostatnia faza meczu ponownie należała do gości, którzy wrócili do skutecznej gry z wcześniejszych minut. Adwokaci wygrali czwartą kwartę 17-9, a całe spotkanie w rozmiarach 71-36. Dzięki temu zwycięstwu goście zajmują na ten moment, drugą lokatę w tabeli Ekstraklasy.