43 - 41
Adwokaci

Baltic Rail109101443Zwycięstwo
Adwokaci19135441Przegrana

Spotkanie pomiędzy Baltic Rail a Adwokatami zapowiadało się jako mecz zespołów, które w poprzedniej serii gier poniosły porażki. Koszykarze rozstawieni w tym starciu w roli gospodarzy, przed tygodniem w swoim debiucie w Sportowej Ligi Firm, przegrali z ekipą Nexteer Automotive 52-55. Jednak pomimo porażki gracze Baltic Rail, zaprezentowali na parkiecie katowickiego Spodka dużo dobrej gry i wiele efektownych akcji. Natomiast goście w ubiegły czwartek, musieli uznać wyższość drużyny Future Processing, ulegając swoim przeciwnikom w rozmiarach 39-63. Mecz lepiej rozpoczęli Adwokaci, którzy już od pierwszych minut rywalizacji starali się przejąć inicjatywę na parkiecie. Goście grali szczelnie w obronie, wykazując się równocześnie skutecznością pod koszem rywali. Zawodnicy występujący w zielonych strojach, pierwszą kwartę wygrali pewnie 19-10. Drugie 10 minut nie przyniosło wielkich zmian w grze, choć gospodarze zaczynali coraz pewniej rozgrywać swoje kolejne ataki. Koszykarze Baltic Rail pewnie operowali piłką po obwodzie, wyprowadzając swoich partnerów na pewne pozycje rzutowe. Choć Adwokaci wygrali drugą kwartę 13-9, zaczynali oddawać coraz większe pole gry rywalom. W drugiej połowie spotkania coraz częściej do głosu zaczynali dochodzić gospodarze, którzy wraz z upływem kolejnych minut odrabiali straty punktowe. Zawodnicy Baltic Rail wygrali 3 kwartę 10-5, co wiązało się również z dużą nieskutecznością gości. Ostateczny rezultat tego pojedynku ustalił się dopiero w ostatniej części spotkania. Gospodarze wraz z każdą następną akcją, dążyli do zdobywania kolejnych punktów. Koszykarze grający w biało-niebieskich strojach starli się bardzo szybko rozgrywać kolejne ataki, próbując również rzutów z za łuku. Ostatecznie gospodarze w samej końcówce rywalizacji, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając czwarte rozdanie 14-4, a cały mecz 43-41.