74 - 19
Heraeus

ING Tech Poland1317222274Zwycięstwo
Heraeus680519Przegrana

W drugim czwartkowym spotkaniu na halę katowickiego Spodka wybiegły zespoły ING Tech Poland oraz Heraeus. Przed tygodniem koszykarze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, przegrali swoje inauguracyjne starcie sezonu zimowego Sportowej Ligi Firm z ekipą Adwokatów 41-49. „Pomarańczowi” pomimo dobrej gry ulegli swoim rywalom, którzy zagrali bardzo szczelnie w defensywie. Natomiast zespół gości tą konfrontacją otwierał swoje zmagania w nowych rozgrywkach. Jesienią zawodnicy Heraeus w swojej debiutanckiej rundzie, zaprezentowali się z dobrej strony, kończąc sezon na 6 lokacie, w wielu meczach prezentując dobrą grę. Rywalizacja pomiędzy oboma zespołami rozpoczęła się od przewagi gospodarzy, którzy od pierwszych minut, narzucili przeciwnikom swoje warunki gry. Koszykarze ING z dużą swobodą wypracowywali swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali, skąd zdobywali punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13-6, a gospodarze starali się rozgrywać kolejne akcje na dużej intensywności. Drugie 10 minut nie przyniosło znaczących zmian w obrazie gry na parkiecie. Nadal przeważali gospodarze, jednak gracze Heraeus coraz częściej próbowali zawiązywać skuteczne akcje. Goście decydowali się na rzuty z za łuku, jednak nie przynosiło im to wielu punktów. Druga kwarta zakończyła się zatem wynikiem 17-8. Na początku drugiej połowy spotkania koszykarze ING podkręcili tempo rozgrywania swoich akcji, wykorzystując wszystkie błędy rywali. Gospodarze wygrali 3 kwartę 22-0, nie dając szans zawodnikom gości. Taki obraz meczu utrzymał się już do samego końca i ostatecznie ING Tech Poland pokonał Heraeus 74-19.