63 - 39
Adwokaci

Future Processing1718121663Zwycięstwo
Adwokaci87101439Przegrana

W pierwszym spotkaniu drugiego tygodnia rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Future Processing oraz Adwokaci. Obie ekipy przed tygodniem wygrały swoje inauguracyjne mecze, pewnym krokiem wkraczając w sezon zimowy. Gracze rozstawieni w tej konfrontacji w roli gospodarzy, w ubiegły czwartek pokonali zespół Nexteer Automotive 71-59, grając bardzo skutecznie w ofensywie. Natomiast goście po zaciętym spotkaniu, pokonali drużynę ING Tech Poland 49-41, ustawiając bardzo szczelną defensywę. Mecz rozpoczął się od przewagi zespołu gospodarzy. Koszykarze Future Processing w pierwszych minutach rywalizacji byli bardzo skuteczni pod koszem rywali, świetnie operując piłką po obwodzie. Zawodnicy występujący w ciemnych strojach byli przy tym również bardzo uważni w obronie, co po pierwszej kwarcie przyniosło wynik 17-8. W drugich 10 minutach obraz gry na hali katowickiego Spodka nie uległ zmianie. W natarciu nadal pozostawali gospodarze, a Adwokaci, choć wypracowywali sobie pozycje rzutowe, byli nieskuteczni w polu 3 sekund przeciwników. Ostatecznie koszykarze Future wygrali drugie rozdanie 18-7, przy zmianie stron wypracowując sobie znaczną przewagę punktową. Druga połowa przyniosła już znacznie bardziej wyrównaną grę. Adwokaci zagrali w niej dużo agresywniej w obronie, tracąc mniej punktów. Jednak nadal to gospodarze pozostawali w przewadze, której nie oddali już do samego końca spotkania. Choć goście starali się jeszcze w 4 odsłonie odrabiać straty, nie byli w stanie zagrozić świetnie dysponowanym rywalom. Ostatecznie Future Processing pokonał Adwokatów 63-39, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu.