59 - 71
Future Processing

Nexteer Automotive111382759Przegrana
Future Processing1513182571Zwycięstwo

W drugim czwartkowym spotkaniu oglądaliśmy rywalizację zespołów Nexteer Automotive oraz Future Processing. Obie ekipy poprzedni sezon mogły zliczyć do udanych, kończąc jesienne rozgrywki w górnej”czwórce”. Koszykarze rozstawieni w tym spotkaniu w roli gospodarzy, uplasowali się w ubiegłych rozgrywkach tuż poza podium, natomiast goście zajęli 3 lokatę z dorobkiem 16 punktów na swoim koncie. Obie ekipy prezentowały dobrą koszykówkę, dlatego trudno było przed rozpoczęciem tej konfrontacji, wskazać wyraźnego faworyta tego pojedynku. Zgodnie z przewidywaniami, mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gracze Nexteer Automotive, jak i zawodnicy Future Processing, starali się grać szczelnie w obronie, a po przechwycie piłki szybko przechodzić z formacji defensywnej do ataku. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 11-15. W drugich 10 minutach obraz gry się nie zmienił, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Koszykarze obu ekip próbowali wielu rzutów z za łuku, co często przynosiło oczekiwany rezultat w postaci 3 punktów. Na początku drugiej połowy koszykarze Future Processing, starali się przejąć inicjatywę na parkiecie. Dobra gra w kontrataku przyniosła zawodnikom występującym w ciemnych strojach, powiększenie przewagi punktowej. Goście wygrali trzecią kwartę 18-8, znacząco przybliżając się do końcowego tryumfu w spotkaniu. Ostatnia faza gry była najbardziej ofensywną częścią rywalizacji. Gospodarze chcąc odrabiać straty zaczęli grać bardzo wysoko i agresywnie, przez co nadziewali się na kontry rywali. Choć gracze Nexteer wygrali czwarta kwartę 27-25, nie byli w stanie zredukować przewagi punktowej przeciwników. Ostatecznie gospodarze po intensywnym meczu ulegli Future Processing 59-71.