Future Processing
39 - 54

Future Processing111212439Przegrana
PwC SDC121918554Zwycięstwo

W ostatnim spotkaniu sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Future Processing oraz PwC SDC. Ten mecz był szczególnie ważny dla zawodników rozstawionych w tym pojedynku w roli gości. Gracze PwC przed tym spotkaniem, sprawę mistrzowskiego tytułu mieli w swoich rękach. Aby zdobyć pierwsze miejsce w lidze, musieli pokonać swojego dzisiejszego rywala. Przed tygodniem goście ponieśli swoją pierwszą porażkę w sezonie, ulegając ekipie ING Tech Poland 47-53. Natomiast gospodarze przed tą konfrontacją zajmowali 3 lokatę w tabeli fazy finałowej o miejsca 1-4. W swoim poprzednim starciu koszykarze Future Processing pokonali zespół Nexteer Automotive 56-49, odnosząc swoje szóste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gracze gospodarzy, jak i zawodnicy gości starali się grać szczelnie w obronie, nie pozwalając rywalom na swobodne wbieganie w swoje pole 3 sekund. Dobra postawa w defensywie obu zespołów, przyniosła po pierwszej kwarcie wynik 11-12. W drugich 10 minutach przewagę na parkiecie zaczęli wykazywać koszykarze PwC, którzy coraz częściej próbowali rzutów z za łuku. Goście grali pewnie w ofensywie, wypracowując sobie przed przerwą kilku punktową przewagę. W drugiej połowie nadal widoczna była przewaga graczy PwC, którzy ambitnie walczyli o każdą piłkę. Goście wygrali 3 kwartę 18-12, przesądzając już tym samym sprawę zwycięstwa. W ostatnim rozdaniu gracze obu drużyn zdobyli już niewiele punktów, kończąc ostatnią kwartę wynikiem 4-5. Ostatecznie PwC SDC pokonało Future Processing 54-39, zdobywając w sezonie jesiennym mistrzostwo Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm.