30 - 78
Adwokaci

STATSCORE7107630Przegrana
Adwokaci2619201378Zwycięstwo

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej koszykarskiej Ekstraklasy, w grupie walczącej o miejsca 5-8, naprzeciw siebie stanęły zespoły STATSCORE oraz Adwokaci. Gracze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, na przestrzeni całego sezonu wygrali dwa spotkania, co przełożyło się na 3 lokatę w tabeli drugiej czwórki fazy finałowej Sportowej Ligi Firm. W swoim poprzednim starciu gracze STATSCORE pokonali ekipę BT Lexicon 41-31, grając szczelnie w defensywie. Natomiast goście już przed tygodniem zapewnili sobie pierwszą lokatę w tabeli. W ostatnim meczu Adwokaci pokonali Heraeus 50-42, odnosząc szóste ligowe zwycięstwo. Rywalizacja rozpoczęła się od dominacji koszykarzy gości, którzy od pierwszych minut spotkania, przejęli inicjatywę na parkiecie. Adwokaci od początku meczu grali bardzo skutecznie w ataku, pewnie rozgrywając piłkę po obwodzie, otwierając tym samym swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Choć zawodnicy STATSCORE starali się odpowiadać swoim przeciwnikom, byli bardzo nieskuteczni, co po pierwszych 10 minutach przełożyło się na wynik 7-26. W drugiej kwarcie obraz gry znacząco się nie zmienił. Na boisku nadal dominowali goście, choć gospodarze zaczęli częściej trafiać do kosza rywali. Jednak pomimo to, Adwokaci wygrali drugie rozdanie 19-10. Początek drugiej połowy również nie przyniósł zmian w sytuacji na parkiecie. Goście kontynuowali swoją skuteczną grę, częściej próbując trafiać z za łuku. Dopiero w ostatniej kwarcie potencjał ofensywny gości nieco osłabł, jednak nie przeszkodziło to im w wywalczeniu wysokiego zwycięstwa. Ostatecznie STATSCORE uległ zespołowi Adwokatów 30-78.