51 - 36
BT Lexicon

Heraeus1015111551Zwycięstwo
BT Lexicon61012836Przegrana

Faworytem spotkania pomiędzy zespołami Heraeus a BT Lexicon, byli koszykarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy. Gracze Heraeus wygrali w tym sezonie Sportowej Ligi Firm 3 konfrontacje, w tabeli fazy finałowej Ekstraklasy o miejsca 5-8, plasując się na drugiej pozycji. W swoim poprzednim spotkaniu gospodarze musieli uznać wyższość ekipy Adwokatów, ulegając swoim rywalom 42-50. Natomiast goście jak dotąd w rundzie jesiennej, nie zdobyli kompletu punktów. Gracze BT Lexicon pomimo ambitnej walki, nie zdołali jak dotąd wygrać spotkania, zajmując ostatnie miejsce w ligowej stawce. W ostatnim meczu goście przegrali starcie przeciwko drużynie STATSCORE, ponosząc porażkę różnicą dziesięciu punktów 31-41. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów, które starały się ustawiać szczelnie w obronie. Zarówno koszykarze gospodarzy, jak i gracze gości bronili dostępu pod swój kosz, grając wysoko w obronie. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty przewagę zaczęli osiągać zawodnicy Heraeus i to oni po pierwszych 10 minutach prowadzili 10-6. W drugiej części spotkania gospodarze stopniowo powiększali swoją przewagę. Zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach często gościli w polu 3 sekund rywali, jak również próbowali rzutów z za łuku. Goście choć starali się być równorzędnym przeciwnikiem dla Heraeus, z każdą minutą tracili kolejne punkty. Na początku drugiej połowy koszykarze BT Lexicon zaczęli grać agresywnie w obronie, co przyniosło im zamierzony efekt. Goście wygrali 3 kwartę 12-11, przedłużając swoje nadzieję na dobry rezultat. Jednak w ostatniej fazie gry górą ponownie byli gospodarze, którzy bardzo dobrze rozegrali końcówkę spotkania. „Pomarańczowi” wygrali ostatnie rozdanie 15-8, ostatecznie pokonując w całym meczu BT Lexicon w stosunku 51-36.