50 - 42
Heraeus

Adwokaci102191050Zwycięstwo
Heraeus148101042Przegrana

Spotkanie pomiędzy zespołami Adwokaci a Heraeus, zapowiadało się jako mecz drużyn, które wygrywały swoje pierwsze konfrontacje w fazie finałowej sezonu jesiennego Sportowej Ligi Firm. Koszykarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, zajmowali przed tym spotkaniem pierwszą lokatę w tabeli o miejsca 5-8. W swoim poprzednim starciu Adwokaci pokonali ekipę BT Lexicon 32-28, wygrywając swój piąty mecz w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście wygrali w sezonie jesiennym 3 konfrontacje. We wtorkowy wieczór na hali katowickiego Spodka, gracze Heraeus zwyciężyli w starciu przeciwko drużynie STATSCORE, wygrywając w rozmiarach 46-38. Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu ekip, z lekkim wskazaniem na zespół Heraeus. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać ofensywnie, lecz pod koniec pierwszej kwarty, to zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach przejęli inicjatywę, wygrywając 14-10. W drugich 10 minutach sytuacja na parkiecie się odwróciła. Swoją grę zdecydowanie poprawili Adwokaci, którzy świetnie rozgrywali piłkę po obwodzie, trafiając celnie również z za łuku. Gospodarze wygrali drugą kwartę 21-8, budując swoją przewagę. Po zmianie stron mecz stał się nieco bardziej defensywny. Adwokaci starali się grać szczelnie w obronie, nie pozwalając rywalom na swobodne akcje z pola 3 sekund. Goście próbowali odrabiać straty z poprzedniej fazy spotkania, jednak zbyt wiele ich rzutów mijało obręcz. W ostatniej kwarcie oglądaliśmy skuteczne akcje z obu stron, które przyniosły w końcowej fazie gry remis 10-10. Ostatecznie Adwokaci pokonali Heraeus 50-42, zapewniając sobie pierwszą lokatę w tabeli rundy finałowej o miejsca 5-8.