41 - 31
BT Lexicon

STATSCORE144101341Zwycięstwo
BT Lexicon21161231Przegrana

W pierwszym czwartkowym spotkaniu fazy finałowej o miejsca 5-8 koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły STATSCORE oraz BT Lexicon. Zawodnicy rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, wygrali jak dotąd w sezonie jesiennym jedno spotkanie. W swoim poprzednim meczu gracze STATSCORE musieli uznać wyższość ekipy Heraeus, ulegając swoim przeciwnikom 36-46. Natomiast goście jak dotąd nie zdołali w żadnym spotkaniu, zgarnąć kompletu punktów. W swojej pierwszej konfrontacji w rundzie finałowej, koszykarze BT Lexicon przegrali z zespołem Adwokatów 28-32, pomimo porażki prezentując dobrą grę na parkiecie. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy, którzy od pierwszych minut spotkania, starali się kontrolować przebieg rywalizacji. Gracze STATSCORE grali skutecznie w ofensywie, broniąc przy tym szczelnie dostępu pod swój kosz. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 14-2, na niewiele pozwalając swoim rywalom. Jednak w drugich 10 minutach role się odwróciły. Koszykarze BT Lexicon znacząco poprawili swoją skuteczność, rzucając 11 punktów. Goście zagrali również bardzo pewnie w defensywie, tracąc zaledwie 4 „oczka”. Po zmianie stron do lepszej gry ponownie powrócił STATSCORE, częściej goszcząc w polu 3 sekund rywali. Gospodarze wygrali trzecią kwartę 10-6, budując tym samym kilku punktową przewagę. Ostatnia faza gry była najbardziej wyrównanym fragmentem spotkania. Goście starali się aż do końcowej syreny o to, aby odwrócić losy meczu, jednak nie byli w stanie odrobić już zbyt dużej starty punktowej. Ostatecznie STATSCORE pokonał BT Lexicon 41-31, wygrywając swój drugi mecz w tym sezonie.