46 - 36
STATSCORE

Heraeus124201046Zwycięstwo
STATSCORE92121336Przegrana

W pierwszym spotkaniu fazy finałowej koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz STATSCORE, które walczą o miejsca 5-8. Koszykarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, wygrali w fazie zasadniczej dwa spotkania, kończąc rywalizację na 6 pozycji. Przed tygodniem gracze Heraeus pokonali ekipę BT Lexicon 47-31, dopisując sobie 2 punkty. Natomiast goście w pierwszej rundzie sezonu jesiennego, wygrali jedną konfrontację. W swoim poprzednim spotkaniu zawodnicy STATSCORE, pokonali drużynę BT Lexicon 41-28, kończąc zmagania na 7 pozycji w tabeli. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, w pierwszych minutach rywalizacji starali się grać szczelnie w obronie, wyprowadzając groźne kontrataki. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem zespołu Heraeus 12:9. W drugich 10 minutach skuteczność obu ekip znacząco spadła. Zawodnicy pudłowali wiele rzutów, zarówno z za łuku, jak i z pozycji podkoszowych. Efektem tego było zaledwie 6 punktów, zdobytych przez koszykarzy obu zespołów. Na początku drugiej połowy spotkanie znacznie się ożywiło. Gospodarze znacząco poprawili swoją skuteczność, co przyniosło im w 3 kwarcie aż 20 punktów. Koszykarze STATSCORE również częściej gościli w polu 3 sekund rywali, jednak z każdą upływającą minutą, zaczynali tracić dystans do swoich przeciwników. W ostatniej fazie meczu, lekką przewagę osiągnęli zawodnicy gości, jednak nie byli w stanie zniwelować już różnicy punktowej. Ostatecznie Heraeus pokonał STATSCORE 46-36, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w sezonie jesiennym.