28 - 65
Future Processing

BT Lexicon1064828Przegrana
Future Processing2113211065Zwycięstwo

Faworytem spotkania pomiędzy zespołami BT Lexicon a Future Processing, byli gracze rozstawieni w tym meczu w roli gości. Koszykarze Future Processing wygrali 4 konfrontacje, a ewentualne zwycięstwo w tej rywalizacji dawało im awans do pierwszej czwórki fazy finałowej. W swoim poprzednim pojedynku goście ulegli ekipie ING Tech Poland 37-46, co było dla nich drugą porażką w sezonie jesiennym Sportowej Ligi Firm. Natomiast gospodarze nie wygrali jak dotąd żadnego spotkania. W czwartkowym pojedynku koszykarze BT Lexicon ulegli drużynie Heraeus 31-47, co było ich szóstą porażką w bieżących rozgrywkach. Mecz rozpoczął się od przewagi zawodników gości, którzy od pierwszych minut rywalizacji, chcieli zdominować swoich przeciwników. Gracze Future Processing grali pewnie w ataku, wypracowując sobie dogodne pozycje rzutowe. Zawodnicy gości próbowali nawiązywać równą walkę ze swoimi rywalami, jednak zbyt często byli nieskuteczni w polu 3 sekund zespołu Future, co po pierwszej kwarcie dało wynik 10-21. W drugich 20 minutach obraz gry znacząco się nie zmienił. Na parkiecie nadal przeważali goście, powiększając sukcesywnie swoją przewagę punktową. Po zmianie stron koszykarze BT Lexicon grali z jeszcze niższą skutecznością, co umiejętnie wykorzystali gracze Future przeprowadzając szybkie kontrataki. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 4:21, co w całym meczu dawało gościom już znaczące prowadzenie. Ostatnie 10 minut było najbardziej wyrównaną fazą meczu, w której gospodarze zagrali skutecznie w ataku, dobrze rozprowadzając piłkę po obwodzie. Ostatecznie jednak BT Lexicon musiał uznać wyższość Future Processing, przegrywając 28-65. Dzięki tej wygranej, goście zapewnili sobie miejsce w pierwszej czwórce, w fazie finałowej sezonu jesiennego.