34 - 32
Adwokaci

PwC SDC71041334Zwycięstwo
Adwokaci1915732Przegrana

Faworytem starcia pomiędzy zespołami PwC SDC a Adwokaci, byli gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Koszykarze PwC jako jedyni wygrali swoje wszystkie spotkania w sezonie jesiennym, zajmując tym samym pozycję lidera Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Przed tygodniem gospodarze zwyciężyli w pojedynku przeciwko drużynie ING Tech Poland, po zaciętej walce pokonując swoich przeciwników 43-40. Natomiast goście prezentują w rundzie jesiennej grę, na wysokim poziomie sportowym. Adwokaci wygrali w bieżących rozgrywkach 4 konfrontacje, w poprzednim starciu pokonując zespół STATSCORE 76-24, po bardzo ofensywnej grze. Spotkanie rozpoczęło się od dość zachowawczej postawy obu zespołów, które w dużej mierze koncentrowały się na obronie. Zawodnicy obu drużyn oddawali przy tym wiele niecelnych rzutów, co po pierwszej kwarcie przyniosło wynik zaledwie 7:1. Drugie 10 minut było już nieco bardziej otwarte, ale nadal to gra defensywna wychodziła na pierwszy plan. Zarówno gracze gospodarzy, jak i zawodnicy gości, starali się uniemożliwiać swoim rywalom na swobodne przedostawanie się w swoje pole 3 sekund. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 10-9 i przy zmianie stron to koszykarze PwC mieli przewagę punktową. Druga połowa meczu rozpoczęła się od natarcia Adwokatów, którzy chcieli jak najszybciej zniwelować straty. Goście grali bardzo ofensywne, dokładnie wymieniając piłkę po obwodzie pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Odważna ofensywna gra i szczelna obrona przyniosły Adwokatom zwycięstwo w 3 kwarcie 15-4. Gdy wydawało się, że gościom uda się utrzymać przewagę do końca spotkania, w 4 kwarcie gospodarze wygrali kilka znaczących piłek, ostatecznie pokonując Adwokatów 34-32.