46 - 37
Future Processing

ING Tech Poland121761146Zwycięstwo
Future Processing14108537Przegrana

Do bardzo ciekawego starcia doszło w drugim środowym spotkaniu, rozgrywanym na parkiecie hali Stadionu Śląskiego. Naprzeciw siebie stanęły zespoły ING Tech Poland oraz Future Processing, które w sezonie jesiennym Sportowej Ligi Firm prezentują solidną koszykówkę. Zawodnicy rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, wygrali dotychczas 4 ligowe mecze, dzięki czemu znajdowali się na drugiej pozycji w tabeli. Przed tygodniem gracze ING Tech Poland, po zaciętym spotkaniu, musieli uznać wyższość ekipy PwC SDC, ulegając swoim przeciwnikom 40-43. Natomiast goście w bieżącej rundzie również odnieśli 4 zwycięstwa. W swojej poprzedniej rywalizacji zawodnicy Future Processing, po zaciętym spotkaniu, pokonali drużynę Heraeus 49-38. Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry obu ekip. Zarówno koszykarze ING Tech Poland, jak i gracze Future Processing dobrze operowali piłką po obwodzie, wypracowując swoim kolegom dogodne pozycje rzutowe. Pierwsza kwarta do samego końca oscylowała wokół remisu i ostatecznie zakończyła się wynikiem 12-14, na korzyść gości. Jednak drugie 10 minut przyniosło zdecydowaną ofensywę graczy ING. Koszykarze gospodarzy zagrali bardzo szczelnie w obronie, rzucając przy tym swoim przeciwnikom aż 17 punktów, przy 10 „oczkach” rywali. Po zmianie stron skuteczność rzutowa obu ekip wyraźnie spadła. Gracze Future Processing, choć starali się gonić wynik, marnowali wiele dogodnych okazji pod koszem rywali, co przełożyło się w 3 kwarcie, na zdobycie przez nich zaledwie 8 punktów. Ostatnia faza gry ponownie należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali czwartą kwartę 11-5, a całe spotkanie w stosunku 46-37. Dzięki temu zwycięstwu koszykarze ING Tech Poland, utrzymali pozycję wicelidera Ekstraklasy.