28 - 62
Nexteer Automotive

STATSCORE7710428Przegrana
Nexteer Automotive1317151762Zwycięstwo

Faworytem spotkania pomiędzy STATSCORE a Nexteer Automotive, byli zawodnicy rozstawieni w tym pojedynku w roli gości. Koszykarze Nexteer Automotive wygrali jak dotąd 3 spotkania w sezonie jesiennym Sportowej Ligi Firm. Przed tygodniem goście pokonali ekipę Heraeus 67-28, szybko rehabilitując się po porażce z drużyną ING Tech Poland. Natomiast gospodarze w bieżącej rundzie nie wywalczyli jeszcze komplet punktów. Gracze STATSCORE przegrali pięć kolejnych konfrontacji, w swoim poprzednim meczu ulegając zespołowi Adwokatów 24-76. Spotkanie rozpoczęło się jednak, od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gracze gospodarzy, jak i koszykarze gości, starali się grać szczelnie w obronie, skutecznie broniąc dostępu do własnego kosza. Dopiero w końcowych fragmentach pierwszej kwarty lekką przewagę zaczęli wykazywać gracze Nexteer Automotive, którzy po pierwszych 10 minutach prowadzili 13-7. W drugiej kwarcie przewaga gości powiększała się, z każda kolejną upływającą minutą. Choć koszykarze STATSCORE starali się nawiązać walkę z przeciwnikami, byli bardzo nieskuteczni w polu 3 sekund rywali. Drugą kwartę gospodarze przegrali w rozmiarach 7-17. Po zmianie stron spotkanie nieco bardziej się otworzyło, a gospodarze poprawili swoją skuteczność rzutową. Jednak gracze Nexteer nadal kontrolowali przebieg meczu, utrzymując wysoki procent celnych rzutów. Czwarta kwarta zdecydowanie należała już do zawodników gości, którzy w końcowych fragmentach meczu zdominowali swoich przeciwników. Ostatecznie STATSCORE uległ Nexteer Automotive 28-62, ponosząc swoją szóstą porażkę w tym sezonie. Dla goście natomiast, to zwycięstwo oznacza awans na 3 pozycję w ligowej stawce.