28 - 67
Nexteer Automotive

Heraeus4106828Przegrana
Nexteer Automotive1919171267Zwycięstwo

Faworytem spotkania pomiędzy Heraeus a Nexteer Automotive, byli zawodnicy rozstawieni w tym pojedynku w roli gości. Koszykarze Nexteer wygrali dotychczas dwa mecze, łącznie zdobywając 7 punktów. W swojej poprzedniej rywalizacji goście minimalnie ulegli zespołowi ING Tech Poland, przegrywając tamto starcie 57-59. Natomiast gospodarze wygrali jak dotąd, w rundzie jesiennej Sportowej Ligi Firm jedno spotkanie. W ostatniej konfrontacji koszykarze Heraeus, po meczu pełnym walki musieli uznać wyższość ekipy Future Processing, przegrywając w stosunku 38-49. Spotkanie rozpoczęło się od widocznej przewagi koszykarzy Nexteer, którzy w pierwszych minutach rywalizacji, wykazywali się dobrą skutecznością pod koszem rywali. Goście umiejętnie rozprowadzali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim partnerom dogodne pozycje rzutowe. Gospodarze również szukali swoich szans w ofensywie, jednak ich kolejne ataki były nieskuteczne. Drugie 10 minut przyniosło poprawę gry zawodników Heraeus, którzy poczuli się pewniej na parkiecie. Jednak goście nadal kontynuowali swoją skuteczną grę, co do przerwy dawało wynik 14-38. Na początku drugiej części meczu, obraz na parkiecie znacząco się nie zmienił. Pod koszem rywali nadal dominowali zawodnicy Nexteer Automotive, często goszcząc w polu 3 sekund przeciwników. Ostatnia kwarta była najbardziej wyrównanym fragmentem całej rywalizacji. Gospodarze w końcowych 10 minutach starali się grać szczelnie w obronie, tracąc w ostatniej odsłonie tylko 12 punktów. Ostatecznie Heraeus uległ Nexteer Automotive 28-67, ponosząc swoją piątą porażkę w tym sezonie. Natomiast dzięki wygranej, koszykarze gości awansowali na 4 pozycję w ligowej stawce.