38 - 49
Future Processing

Heraeus7691638Przegrana
Future Processing131712749Zwycięstwo

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy zespołami Heraeus a Future Processing, trudno było wskazać jednoznacznego faworyta tego pojedynku. Choć koszykarze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, mieli na swoim koncie trzy porażki, prezentowali grę na dobrym poziomie. W swoim ostatnim meczu zawodnicy Heraeus odnieśli natomiast swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w Sportowej Lidze Firm, pokonując ekipę STATSCORE 51-33. W odmiennej sytuacji znajdowali się koszykarze gości. Gracze Future Processing mieli na swoim koncie trzy zwycięstwa, jednak w ostatnim spotkaniu ponieśli swoją pierwsza ligową porażkę w rundzie jesiennej. Goście po bardzo wyrównanej rywalizacji, musieli uznać wyższość zespołu PwC SDC, ulegając swoim przeciwnikom 39-43. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn, z lekkim wskazaniem na zespół Future Processing, który szczelniej grał w obronie. Koszykarze gości starali się nie dopuszczać rywali w swoje pole 3 sekund, dzięki czemu w pierwszej kwarcie stracili zaledwie 7 punktów. W drugich 10 minutach zawodnicy Future Processing zaczęli coraz bardziej przeważać na parkiecie, rzucając swoim rywalom 17 punktów. Gracze Heraeus starali się przeciwstawić przeciwnikom, jednak zbyt często pudłowali z dobrze wypracowanych pozycji rzutowych. W drugiej połowie obraz gry stał się nieco bardziej wyrównany. Gospodarze starali się naciskać swoich rywali, chcąc odrabiać straty. W ostatniej kwarcie koszykarze Heraeus zdecydowanie przeważali na parkiecie, zdobywając w czwartej odsłonie aż 16 punktów. Jednak było to zbyt mało, aby zniwelować przewagę, jaką we wcześniejszej fazie gry wypracowali sobie goście. Ostatecznie Heraeus uległ Future Processing 38-49.