76 - 24
STATSCORE

Adwokaci1714202576Zwycięstwo
STATSCORE1225524Przegrana

Faworytem starcia pomiędzy Adwokatami a zespołem STATSCORE, była drużyna rozstawiona w tym meczu w roli gospodarza. Adwokaci pomimo porażek w dwóch ostatnich spotkaniach, nadal utrzymują wysokie miejsce w tabeli koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. W swojej ostatniej konfrontacji gospodarze musieli uznać wyższość ekipy Nexteer Automotive, ulegając swoim rywalom 15-44. Natomiast goście nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w sezonie jesiennym. Koszykarze STATSCORE pomimo wielu dobrych fragmentów gry w swoim wykonaniu, nie byli w stanie zdobyć jak dotąd kompletu punktów. W poprzednim meczu gracze gości przegrali z drużyną Heraeus 33-51. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu ekip. Zarówno zawodnicy gospodarzy, jak i gracze STATSCORE, oddawali wiele celnych rzutów, wypracowując sobie dogodne pozycje. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty Adwokaci uzyskali minimalną przewagę i wygrali 17-12. W drugich 10 minutach dominacja gospodarzy stawała się coraz bardziej widoczna. Adwokaci grali szczelnie w obronie, nie pozwalając rywalom na swobodne rozgrywanie piłki po obwodzie. Goście próbowali rzutów z nieprzygotowanych pozycji, co przyniosło im w drugiej kwarcie zaledwie 2 punkty. W drugiej połowie obraz gry na parkiecie się nie zmienił. Nadal dominowali gospodarze, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Adwokaci świetnie rozgrywali piłkę, otwierając swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. W ostatniej kwarcie przewaga gospodarzy osiągnęła punkt kulminacyjny co dało wynik 25-5. Ostatecznie Adwokaci pokonali STATSCORE 76-24, przełamując serię dwóch spotkań bez zwycięstwa.