57 - 59
ING Tech Poland

Nexteer Automotive1614141357Przegrana
ING Tech Poland1119131659Zwycięstwo

Spotkanie pomiędzy zespołami Nexteer Automotive a ING Tech Poland, było meczem drużyn, które w poprzednim tygodniu rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, odnosiły wysokie zwycięstwa. Zawodnicy rozstawieni w tej konfrontacji w roli gospodarzy, w swoim ostatnim spotkaniu pokonali ekipę Adwokatów 44-15, wygrywając swój drugi mecz z rzędu. Natomiast koszykarze ING w poprzedniej rywalizacji zwyciężyli w starciu przeciwko BT Lexicon, pokonując swoich rywali 56-9. Mecz rozpoczął się od szybkiej i skuteczniej gry obu zespołów. Gracze zarówno gospodarzy jak i gości, dokładnie wymieniali piłkę pomiędzy kolejnymi zawodnikami, wypracowując partnerom dogodne pozycje rzutowe. W pierwszej kwarcie niewielką przewagę na parkiecie uzyskali koszykarze Nexteer i to oni prowadzili 16-11. W drugich 10 minutach obraz gry nie uległ zmianie. Wynik nadal oscylował w okolicach remisu, jednak w końcówce drugiej kwarty to goście zaczęli osiągać przewagę pod koszem przeciwników. Gracze ING zagrali odważniej w ofensywie, dzięki czemu do przerwy widniał wynik 30-30. W drugiej odsłonie zawodnicy obu ekip, nadal utrzymywali dobry procent skutecznych rzutów. Mecz rozgrywany był w płynny sposób, a piłka szybko krążyła po obwodzie pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Do samego końca pojedynku wynik oscylował wokół remisu, jednak w czwartej kwarcie to koszykarze ING Tech Poland okazali się skuteczniejsi, pokonując swoich rywali różnicą zaledwie 2 punktów. Ostatecznie Nexteer Automotive musiał uznać wyższość ING Tech Poland, ulegając swoim rywalom 57-59. Dla gości było to natomiast trzecie zwycięstwo z rzędu, w rozgrywkach rundy jesiennej.