40 - 48
Future Processing

Adwokaci51381440Przegrana
Future Processing91020948Zwycięstwo

Do bardzo ciekawego starcia doszło w drugim czwartkowym spotkaniu. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokaci oraz Future Processing, które w pierwszych tygodniach sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, wygrywały wszystkie swoje spotkania. Przed tygodniem gracze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, pokonali ekipę BT Lexicon 59-26, wygrywając swoją trzecią konfrontację z rzędu. Natomiast goście w swoim ostatnim pojedynku zwyciężyli w starciu przeciwko STATSCORE, wygrywając tamto spotkanie 70-24. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów, które dobrze broniły dostępu do swojego kosza. Zarówno gospodarze jak i goście skutecznie blokowali przeciwnikom drogę pod swój kosz, przez co po pierwszej kwarcie widniał wynik 5-9. W drugich 10 minutach gra stała się nieco bardziej otwarta. Swoją skuteczność znacząco poprawili Adwokaci, rzucając w drugiej kwarcie 13 punktów, przy 10 „oczkach” koszykarzy Future Processing. Jednak pierwsza faza drugiej połowy znacząco należała już do gości, którzy przeprowadzali coraz więcej skutecznych akcji rzutowych. Dobra organizacja gry pozwoliła im na wprowadzanie dokładnymi podaniami swoich graczy pod kosz rywali, skąd zdobywali większość punktów. W ostatniej kwarcie Adwokaci starali się odrabiać straty, próbując szybko rozgrywać kolejne ataki, jednak nie zdołali dogonić już swoich rywali. Ostatecznie gospodarze ulegli ekipie Future Processing 40-48, ponosząc swoją pierwszą porażkę w tym sezonie.