56 - 13
BT Lexicon

Nexteer Automotive149221156Zwycięstwo
BT Lexicon324413Przegrana

W spotkaniu otwierającym 4. tydzień zmagań w koszykarskiej Ekstraklasie Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Nexteer Automotive i BT Lexicon. Trudno było wskazać faworyta tego starcia przed rozpoczęciem meczu, gdyż obie ekipy w poprzedniej serii gier przegrywały swoje konfrontacje. Zespół rozstawiony w tym spotkaniu w roli gospodarzy, w swoim ostatnim meczu musiał uznać wyższość Future Processing, ponosząc porażkę 47-51. Natomiast koszykarze gości przed tygodniem ulegli ekipie Adwokatów 26-59. Spotkanie rozpoczęło się od dużo lepszej gry koszykarzy Nexteer, którzy od początku chcieli przejąć inicjatywę w meczu. Gospodarze grali szczelnie w obronie, jednocześnie wykorzystując wiele swoich pozycji rzutowych. Koszykarze Nexteer pewnie kończyli swoje akcje, często goszcząc w polu 3 sekund rywali. W drugiej kwarcie obraz rywalizacji znacząco się nie zmienił. Choć zawodnicy BT Lexicon starali się atakować przeciwników, wiele ich rzutów mijało obręcz, przez co w drugich 10 minutach zdobyli zaledwie 2 punkty. Druga połowa rozpoczęła się ponownie od pełnej dominacji gospodarzy, którzy w 3 kwarcie zdobyli aż 22 punkty, przez co znacząco powiększyli swoje prowadzenie. Gracze Nexteer świetnie rozprowadzali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim kolegom dogodne pozycje rzutowe. W ostatniej kwarcie siła rażenia gospodarzy nieco osłabła jednak ostatecznie Nexteer Automotive pokonał BT Lexicon 56-13. Dla gości była to druga porażka w tym sezonie, natomiast dla gospodarzy pierwszy zdobyty komplet punktów w sezonie jesiennym.